https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/aplikace-google-maps-bude-ridicum-navrhovat-nejekologictejsi-trasu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Aplikace Google Maps bude řidičům navrhovat nejekologičtější trasu

2.4.2021 02:28 | MOUNTAIN VIEW (ČTK)
Novou funkci letos aplikace spustí ve Spojených státech a později také v dalších zemích.
Novou funkci letos aplikace spustí ve Spojených státech a později také v dalších zemích.
Zdroj | Piqsels
Americká internetová společnost Google začne ve své aplikaci Google Maps navrhovat řidičům trasu, při které by měl jejich automobil vypustit do ovzduší nejméně emisí. Oznámila to firma. Tuto trasu bude aplikace odhadovat na základě různých faktorů, včetně hustoty provozu či výškového profilu trasy.
 

Novou funkci letos aplikace spustí ve Spojených státech a později také v dalších zemích. Pokud uživatelé nezmění základní nastavení, bude se "ekologicky šetrná" trasa nabízet jako výchozí, jestliže budou alternativní trasy zhruba stejně časově náročné. Pokud by byly alternativy výrazně rychlejší, poskytne aplikace výběr z možností a umožní spotřebitelům porovnat odhadované emise.

Nová funkce je součástí snahy společnosti Google přispět prostřednictvím svých služeb k boji proti klimatickým změnám, napsala agentura Reuters.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Viktor Šedivý

5.4.2021 12:17
A v další fázi bude uživateli, který už vyprodukoval moc CO2, odmítat spočítat jakoukoli jinou než pěší trasu.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.4.2021 12:31 Reaguje na Viktor Šedivý
A to takovou, kterou nelze projet ani na kole.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist