https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/ceska-firma-predstavila-krmeni-pro-domaci-mazlicky.je-vyrobene-z-vykultivovaneho-masa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Česká firma představila krmení pro domácí mazlíčky. Je vyrobené z vykultivovaného masa

18.5.2024 05:08 | PRAHA (Ekolist.cz)
Krmivo z vykultivovaného masa
Krmivo z vykultivovaného masa
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Minulý týden na mezinárodním veletrhu Interzoo v Norimberku představila česká společnost Bene Meat Technologies krmiva pro domácí mazlíčky, která nepocházejí ze zabitý zvířat, ale z průmyslově kultivovaného masa.
 
„Mezi majiteli psů a koček roste poptávka po krmivech, která odpovídají trendům v oblasti lidské výživy. Majitelé se čím dál více zaobírají myšlenkou, jak krmit svého mazlíčka živočišným proteinem, aby kvůli tomu nemuselo umřít jiné zvíře,“ vysvětluje změny v chování spotřebitelů Vendula Kučerová z Bene Meat Technologies.

Kultivované maso jako surovina pro zvířecí mazlíčky může pro mnohé zákazníky být řešením z pohledu etiky, nutriční hodnoty i trvale udržitelného zdroje proteinů.

Společnost jako první firma na světě získala v listopadu 2023 registraci pro výrobu a prodej kultivovaného masa pro domácí mazlíčky v EU. Od té doby rozšiřuje výrobu, aby mohla na konci tohoto roku vyrábět kultivované maso v dostatečných objemech k produkci finálního výrobku. Zároveň kultivované maso nadále testuje, vylepšuje a společně s budoucími výrobci cizeluje finální podobu produktů.

Bene Meat Technologies je český biotechnologický start-up založený v roce 2020 a zaměřený na výzkum a vývoj technologie na výrobu kultivovaného masa v průmyslovém měřítku za spotřebitelsky přijatelnou cenu.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

18.5.2024 06:51
No, hezký.
Lidem chtějí ti v Bruseli, maso málem zakazovat, ale psím miláčkům se bude podstrojovat !
Odpovědět
RL

Rafael Lorenc

18.5.2024 08:46 Reaguje na smějící se bestie
To není maso, to jsou Amarouny
Odpovědět
sv

sv

18.5.2024 16:25 Reaguje na Rafael Lorenc
Když to na talíři bude vypadat jako prase a chutnat jako prase, jak poznáš, že to není prase?
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

19.5.2024 11:35 Reaguje na smějící se bestie
nikdo lidem maso nezakazuje, jen nabádají k snížení spotřeby vepřového a hovězího, třeba...tady toto je ale výstřelek pro ty pomatené třeba vegany co nechtějí krmit masem a trápí zvířata bezmasým krmením. pokud teda něco chovají, protože oni mnozí i odmítají chov zvířat z důvodu že to je jejich zotročování a kdesi cosi...
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist