https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/chcete-se-vyhnout-zbytecnym-obalum-a-odpadum-tady-jsou-weby-kde-hledat-inspiraci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Chcete se vyhnout zbytečným obalům a odpadům? Tady jsou weby, kde hledat inspiraci

4.4.2018 14:59 | PRAHA (Ekolist.cz)
Hledáte, kde nakoupit bez zbytečných obalů? Mapička pomůže. Pro přesměrování na aktivní mapu klikněte na odkaz Reduca.
Hledáte, kde nakoupit bez zbytečných obalů? Mapička pomůže. Pro přesměrování na aktivní mapu klikněte na odkaz Reduca.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Reduca
Česko si jako každá bohatá země užívá výdobytků spotřební společnosti. Někteří lidé ale začínají být citliví na její negativní projevy. Třeba na přemíru zbytečných obalů a odpadů z nich. Zde je přehled webů, kde lze hledat inspiraci.
 

Lidé, kteří chtějí co nejvíce nakupovat bez obalů, by mohli uvítat mapičku na webu Reduca. Je to rozcestník pro všechny, kteří se rozhodnou žít v domácnosti bez odpadu nebo alespoň hledají cesty, jak svůj odpad trochu zredukovat. Na samotném webu Reduca si pak čtenáři mohou pročíst blog Martiny Sumbalové, která se ve své domácnosti snaží zbavit zbytečných odpadů. Můžete si třeba přečíst, co se můžete naučit za rok, co se snažíte žít bez zbytečných obalů. Podobný "bezodpadový" blog je třeba Czech Zero Waste.

Pokud patříte mezi lidi, kteří neradi vyhazují funkční věci, pak možná uvítáte pár tipů, jak se jich zbavit s klidným svědomím. Jednou z nejjednodušších věcí je věc nabídnout svým přátelům na Facebooku (nebo na jiné sociální síti). Přidanou hodnotou je, že utužíte své kontakty a třeba se po letech potkáte s dávným známým. Na Facebooku jsou i různé bezodpadové skupiny, které mohou zprostředkovat nalezení nového majitele. Třeba skupina Zero Waste Kolotoč. Můžete také využít služeb webů jako Nevyhazujto.cz nebo VšezaOdvoz.cz. Svou rubriku Vše za odvoz má i Sbazar.

Další zajímavou tematickou stránkou je web Dost bylo plastu. Jeden by podle názvu čekal nějakou ekologickou bojůvku, ale za webem stojí ministerstvo životního prostředí. Ministr životního prostředí Richard Brabec se tak chce zapojit do aktivit proti nadužívání jednorázového nádobí. "S restauracemi a občerstveními v nákupních centrech, kavárnami nebo fast foody chce uzavřít dobrovolné dohody a docílit toho, aby zákazníci měli možnost se plastového nádobí vzdát. A přitom nemuseli za alternativy platit nic navíc," zní oficiální vysvětlení smyslu webu. Stránka je sice primárně cílena na firmy, ale pro spotřebitele, kteří nechtějí hory jednorázových obalů, je určitě dobré o ní vědět. Může mít pocit, že v tom není sám.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Vydání článku finančně podpořilo Hlavní město Praha v rámci projektu Ekoporadnypraha.cz.


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist