https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/jak-se-dostat-pres-prazsky-libensky-most-uzavirku-muzete-prekonat-na-sdilenem-kole
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jak se dostat přes pražský Libeňský most? Uzavírku můžete překonat na sdíleném kole

19.1.2018 15:18 | PRAHA (Ekolist.cz)
Libeňský most přejedete na kole za chvilku. Trasa není delší než dva kilometry. Přejezd mostu je zdarma.
Libeňský most přejedete na kole za chvilku. Trasa není delší než dva kilometry. Přejezd mostu je zdarma.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Rekola
Pražský Libeňský most je od čtvrteční noci uzavřen pro tramvajovou a automobilovou dopravu. Kvůli havarijnímu stavu mostu mohou přes řeku jen pěší a cyklisté. Společnost Rekola bikesharing, největší provozovatel bikesharingu v České republice, nabízí své služby.
 

Dnes odpoledne by na obou koncích mostu měla být k dispozici sdílená kola. Poznají se snadno, Rekola používá jasně růžovou barvu. Jízda přes samotný most bude podle informací Rekola zdarma. "Prvních 15 minut každé výpůjčky bude hradit partner Rekol, firma Hello bank," říká Antonín Cvrček.

Uživatelé zaplatí 24 Kč teprve tehdy, pokud překročí 15 minutovou výpůjční dobu. Pro půjčení kola se stačí u Rekol zaregistrovat a stáhnout si do telefonu aplikaci Rekola (Android; iOS) nebo využívat její webovou verzi.

“Libeňský most je páteřní spojení mezi Prahou 7 a 8. I když máme v současné době zimní přestávku, rozhodli jsme se nabídnout lidem naše kola pro snazší a rychlejší přepravu,” říká Antonín Cvrček, technolog provozu firmy Rekola bikesharing.

Jak dodává, kolo je na krátké vzdálenosti nejrychlejší dopravní prostředek. Trasa od Palmovky do zastávky Dělnická neměří ani dva kilometry.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
Vydání článku finančně podpořilo Hlavní město Praha v rámci projektu Ekoporadnypraha.cz.


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist