https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/kde-je-v-praze-povoleno-sankovani-a-bobovani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kde je v Praze povoleno sáňkování a bobování?

10.2.2021 12:22 | PRAHA (Ekolist.cz)
Komplex zahrad vrchu Petřína.
Komplex zahrad vrchu Petřína.
Zdroj | LHMP
Aktuální sněhová nadílka umožňuje užít si v pražské přírodě celou řadu zimních sportů a aktivit. Množství míst na území Prahy je v těchto dnech vhodné pro sáňkování, bobování nebo běžkové lyžování. Informuje o nich magistrát hl. m. Prahy.
 

Mezi lokality ideální pro užívání si zimních sportů v Praze patří rozsáhlé plochy v Divoké Šárce nebo Hostivařském či Letňanském lesoparku, které jsou v současné době velmi populární mezi Pražany. Tyto lokality návštěvníkům nabízejí v těchto dnech ideální sněhové podmínky a dostatek volných ploch pro jakékoliv zimní aktivity.

„Na základě jednoho náhodného a nešťastného incidentu na Petříně se rozvířila mylná debata, že v Praze je zakázáno sáňkovat a bobovat. Sáňkovat v Praze se samozřejmě může a Praha naopak díky svému členitému terénu nabízí ideální podmínky pro zimní radovánky, a to nejen sáňkování a bobování, ale i běžkování,“ říká náměstek primátora pro bezpečnost a životní prostředí Petr Hlubuček.

Letenské sady
Letenské sady
Zdroj | LHMP

V mnohých parcích jsou trasy pro běžecké lyžování upravovány i rolbou. Zamrzlé vodní plochy lze zase využít pro bruslení. V historicky cenných městských parcích v centru města – na Petříně, ve Stromovce a v Letenských sadech je z důvodu ochrany zeleně vyhrazeno pro sáňkování a bobování zvláštní místo, kde nehrozí poškození zeleně a zároveň je zde díky minimu překážek vhodný terén na podobné aktivity.

„V Divoké Šárce, Hostivařském lesoparku, Kunratickém lese a dalších lokalitách jsou dnes pro zimní sporty podmínky ideální. Pouze v centru města na Petříně, nebo Letenských sadech jsou pro zimní radovánky určená vyznačená místa. Ale i v centru Prahy si lidé v těchto dnech zasáňkují,“ dodává Petr Hlubuček.

Stromovka
Stromovka
Zdroj | LHMP

Sjezdové lyžování a jízda na snowboardu je ve Stromovce, v Letenských sadech či zahradách na Petříně zcela zakázána vyhláškou o ochraně veřejné zeleně. Místa pro sáňkování a bobování jsou v centrálních městských parcích jasně označena piktogramy a mapovým zákresem(viz snímky). Provozování zimních sportovních aktivit zůstává na vlastní odpovědnost.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (6)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

10.2.2021 13:26
Kolik lidí v Praze vědělo/ví, že nějaká vyhláška zakazuje sáňkování, lyžování na Petříně. Zvlášť ti starší, kteří to jmenované tam zažili.
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

10.2.2021 15:36
Komunisti sice zakazovali kdeco (údajně), ale na provozování zimních sportů v Praze jaksi zapomněli ... Zato po listopadu jsme si vzpomněli.
Odpovědět
JO

Jaroslav Olšanský

10.2.2021 17:43
Pražáci objevují zapomenuté. Dřív se rozlézali po kdejakých horách a doma jim nic dobré nebylo. Jenže doby, kdy lidi jezdili na bruslích z Braníka až do Davle už jsou pryč.
Odpovědět
JO

Jaroslav Olšanský

10.2.2021 17:43
Pražáci objevují zapomenuté. Dřív se rozlézali po kdejakých horách a doma jim nic dobré nebylo. Jenže doby, kdy lidi jezdili na bruslích z Braníka až do Davle už jsou pryč.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

11.2.2021 10:44 Reaguje na Jaroslav Olšanský
Já i myslím, že i v Praze je řada lidí, kteří mají hluboko do kapsy a možnost se sklouznout na Petříně byla pro ně po dlouhé době jediná šance jak si užít sníh. Jenže Hammalini je názoru, že je to protiprávní.
Odpovědět

Jirka Černý

12.2.2021 06:40
Když jsem byl malý tak se u nás chodilo sáňkovat do jedné ulice uprostřed městečka, v půlce té ulice bydlel velký papaláš jak se tehdy říkalo a i ten dokázal tolerovat že třeba i dva měsíce v roce je silnice k jeho domu prakticky nesjízdná. Tu silnici jsem viděl shrabanou a rozsolenou poprvé až po revoluci.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist