https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/nestihli-jste-promitani-dokumentu-na-festivalu-jeden-svet-nevadi-pustit-si-je-muzete-i-doma
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nestihli jste promítání dokumentů na festivalu Jeden svět? Nevadí. Pustit si je můžete i doma

3.6.2016 09:21 | PRAHA (Ekolist.cz)
Druhým snímkem dotýkajícím se problematiky životního prostředí je dokument Co se nenosí o odvrácené stránce módy a upcyklaci
Druhým snímkem dotýkajícím se problematiky životního prostředí je dokument Co se nenosí o odvrácené stránce módy a upcyklaci
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Jeden svět
Pět filmů, které byli na jaře uváděné v rámci festivalu Jeden svět, nyní můžete zdrama půjčit nebo stáhnout a promítnout sobě a svým přátelům v domácím prostředí. Organizátoři je totiž zařadili do nabídky projektu Promítej i ty! Mezi nově dostupnými filmy jsou i dva s environmentální tématikou.
 

Zájemnci mohou zhlédnout film Kola versus auta o dopravní politice nejen v Sau Paulu, Los Angeles nebo Torontu. A snaze místních aktivistů navrátit městský prostor opět pěším a cyklistům.

Druhým snímkem dotýkajícím se problematiky životního prostředí je dokument Co se nenosí. Estonská módní návrhářka Reet Ausová v něm ukazuje odvrácenou stranu oděvního průmyslu a propaguje myšlenku upcyklace, tedy využívání nepotřebného materiálu a přebytečných výrobků k vytvoření nového kvalitního zboží.

Kromě nich je k dispozici nově i snímek Syrská Love Story, který si z letošního ročníku festivalu Cenu za nejlepší film. Uvedenou pětici filmů dpolňuje český dokument Nemusíš s láskou, stačí s citem o sexualitě lidí s mentálním hendikepem a britsk7 film Sedm písní pro dlouhý život o terapeutické síle hudby a zpěvu ve skotském hospicu.

Projekt Promítej i ty! nyní nabízí celkem 41 dokumentárních filmů, které byly představeny na minulých ročnících festivalu Jeden svět. Naprostá většina z nich je dostupná ke stažení online. Pro získání všech filmů zdarma se stačí zaregistrovat na stránkách Promítej i ty!.

Líbí se Vám článek? Přispějete na další?

       

reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist