https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/nova-linka-lidem-poradi-kam-s-vyslouzilym-elektroodpadem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nová telefonní linka lidem poradí kam s vysloužilým elektroodpadem

23.7.2020 01:17 | PRAHA (ČTK)
V současnosti lze k hledání také využít například on-line registr míst zpětného odběru na webu ministerstva životního prostředí.
V současnosti lze k hledání také využít například on-line registr míst zpětného odběru na webu ministerstva životního prostředí.
Zdroj | Elektrowin
Nová bezplatná telefonní linka lidem poradí, kam odnést různé druhy elektroodpadu. Operátoři na čísle 800 976 679 je navedou na nejbližší vhodná místa, kde mohou nechat drobné i objemné spotřebiče. Linka funguje ve všední dny od 8:00 do 18:00. Za profesní sdružení Asociace Informačních Technologií a Telekomunikací (AITAT) a kolektivní systém REMA o tom ČTK informovala Markéta Faltysová.
 

"Lidé získají na lince informace o nejbližším a pro ně nejvhodnějším místě, kde je možné starý elektrospotřebič bezplatně odevzdat. Dozví se, jak ho nechat případně odvézt či jaké konkrétní služby lze pro tyto účely využít," uvedl předseda představenstva AITAT a generální ředitel REMA David Vandrovec.

Podle něj nebudou operátoři rozlišovat, s jakými kolektivními systémy je dané místo zpětného odběru spjato. Linka má podle organizace zjednodušit orientaci lidí ohledně toho, kde mohou lidé nechat daný typ spotřebiče, neboť elektrozařízení nejsou sbírána jednotným způsobem. V současnosti lze k hledání také využít například on-line registr míst zpětného odběru na webu ministerstva životního prostředí.

Linka první fází projektu, jehož další částí bude rozšíření osvětového webu, uvedl Vandrovec. Web se vedle možností zpětného odběru výrobků zaměří na další témata ochrany životního prostředí.

Sběrná síť REMA je jednou ze tří největších firem zabývajících se kolektivním sběrem elektroodpadu v Česku na základě licence od ministerstva životního prostředí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist