https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/prazane-i-brnane-si-mohou-koupit-vanocni-jedlicku-v-kvetinaci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražané i Brňané si mohou koupit vánoční jedličku v květináči

27.11.2017 12:41 | PRAHA (Ekolist.cz)
Jedle bělokorá, kdysi královna českých lesů a oblíbený vánoční stromeček, v posledních 150 letech mizí z Česka i z celé střední Evropy.
Jedle bělokorá, kdysi královna českých lesů a oblíbený vánoční stromeček, v posledních 150 letech mizí z Česka i z celé střední Evropy.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Toulcův dvůr
V půlce listopadu jsme informovali o tom, že Lesy hl. m. Prahy nabízejí prodej vánočních jedliček v květináči. Jak ale hlásí Lesy hl. m. Prahy, jedličky jsou vyprodány. Nevěšte hlavu, jedličky nabízí také Toulcův dvůr, který jich ještě sto má.
 

S jejich prodejem totiž začal dnes. Jedli bělokorou v květináči je možné zakoupit na infocentru Toulcova dvora za 100 Kč. K sazeničce, kterou lze ozdobit a využít jako vánoční stromek, dostane kupující „rodný list“ stromku a návod, jak se o něj starat během svátků, před nimi i po nich. Na jaře Toulcův dvůr zorganizuje společné sázení a kdo bude chtít vrátí jedli zpět do lesa v oblasti Břežanského potoka a Závisti.

„Je možné vysadit jedličku i na vlastní zahradě či jiném pozemku, ale společné jarní sázení je velmi milé setkání a logické vyvrcholení této akce," dodává k projektu Lenka Skoupá, předsedkyně Toulcova dvora.

Jedle bělokorá, kdysi královna českých lesů a oblíbený vánoční stromeček, v posledních 150 letech mizí z Česka i z celé střední Evropy. Proto je nutné začít ji pomalu do lesů vracet. Jednou z možností, jak toto učinit, je právě i akce Adoptuj jedličku, která pomáhá tvořit Vánoce šetrnější a přináší dvojnásobnou radost.

Vánoční jedličku si mohou koupit i obyvatelé Brna, kde jejich prodej organizuje organizace Veronica.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
Tento text je vydán v rámci projektu Ekoporadnypraha.cz, financovaného hlavním městem Praha.,Vydání článku finančně podpořilo Hlavní město Praha v rámci projektu Ekoporadnypraha.cz.


Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist