https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/prazsky-toulcuv-dvur-konci-se-sberem-hliniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pražský Toulcův dvůr končí se sběrem hliníku

18.3.2016 15:48 | PRAHA (Ekolist.cz)
Pražský Toulcův dvůr končí se sběrem hliníku
Pražský Toulcův dvůr končí se sběrem hliníku
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Praze byla doposud tři velká sběrná místa, kam bylo možné tenkostěnný hliník, tudíž například hliníková víčka od jogurtů, plechovky od nápojů a podobně, zanést. Jedním z nich byl i Toulcův dvůr, který však s jeho sběrem k poslednímu dni února skončil.
 

Recyklace hliníku je velmi výhodná a šetrná k životnímu prostředí. V rámci recyklace a následné výroby nového hliníku je potřeba vytříděný kov pouze přetavit. Tento proces je o celých 95 % šetrnější než energeticky náročná výroba hliníku z bauxitu.

“Je nám velmi líto, že s tříděním tenkostěnného hliníku končíme. Nemáme možnosti tento sběr i nadále udržet. Chybí nám skladovací prostory, i finančně to pro nás jako neziskovou organizaci bylo náročné,” sděluje Lenka Skoupá, předsedkyně Toulcova dvora. “Věříme však, že lidé, kteří doposud hliník třídili, a jichž si za to velmi vážíme, budou třídit i nadále,“ dodává.

Sběrná místa byla v Praze doposud tři. Kromě Toulcova dvora je sběrné místo i v areálu Ministerstva životního prostředí a na Vysoké škole ekonomické. Hliník však lze zanést i do klasických sběrných dvorů. “Nejjednodušší variantou je však tenkostěnnému hliníku se vyhnout. Pokud je to tedy možné, dávejte prosím přednost potravinám, které v rámci obalu hliník nevyužívají,” dodává Skoupá.

Možností je dávat hliník do sběrných kontejnerů na větších vlakových nádražích. Další informace o možnostech třídění hliníku najdete v článku Kam s víčky od jogurtů, plechovkami a vůbec s hliníkovým odpadem?


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist