Pražský Toulcův dvůr končí se sběrem hliníku
Recyklace hliníku je velmi výhodná a šetrná k životnímu prostředí. V rámci recyklace a následné výroby nového hliníku je potřeba vytříděný kov pouze přetavit. Tento proces je o celých 95 % šetrnější než energeticky náročná výroba hliníku z bauxitu.
“Je nám velmi líto, že s tříděním tenkostěnného hliníku končíme. Nemáme možnosti tento sběr i nadále udržet. Chybí nám skladovací prostory, i finančně to pro nás jako neziskovou organizaci bylo náročné,” sděluje Lenka Skoupá, předsedkyně Toulcova dvora. “Věříme však, že lidé, kteří doposud hliník třídili, a jichž si za to velmi vážíme, budou třídit i nadále,“ dodává.
Sběrná místa byla v Praze doposud tři. Kromě Toulcova dvora je sběrné místo i v areálu Ministerstva životního prostředí a na Vysoké škole ekonomické. Hliník však lze zanést i do klasických sběrných dvorů. “Nejjednodušší variantou je však tenkostěnnému hliníku se vyhnout. Pokud je to tedy možné, dávejte prosím přednost potravinám, které v rámci obalu hliník nevyužívají,” dodává Skoupá.
Možností je dávat hliník do sběrných kontejnerů na větších vlakových nádražích. Další informace o možnostech třídění hliníku najdete v článku Kam s víčky od jogurtů, plechovkami a vůbec s hliníkovým odpadem?
reklama