https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/zvirata-nemuzeme-obleknout-do-svetru.pomozte-zachrannym-stanicim-pecovat-o-zranena-zvirata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zvířata nemůžeme obléknout do svetrů. Pomozte záchranným stanicím pečovat o zraněná zvířata

3.12.2022 06:54 | PRAHA (Ekolist.cz)
Svetr by mu nepomohl.
Svetr by mu nepomohl.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zvíře v nouzi
Národní síť záchranných stanic, které se starají o zraněné a handicapované volně žijící živočichy, spustila vánoční kampaň Ježíšek pro zvířata. Přispět může každý milovník přírody a stát se tak skutečným Ježíškem pro zvířata. Informuje o tom Český svaz ochránců přírody.
 

„Stát přispívá na činnost záchranných stanic přibližně z jedné třetiny. Většinu peněz si musí stanice sehnat sami od dárců,“ říká Petr Stýblo, koordinátor Národní sítě záchranných stanic.

Na provoz sítě přispívají některé firmy a i některé obce a města, na jejichž území stanice působí. To ale podle Stýbla zdaleka nestačí.

„Milionové částky na krmiva, veterinární péči i samotný provoz záchranných stanic musíme každoročně získat od soukromých dárců,“ konstatuje Alena Konvalinová, vedoucí záchranné stanice Vlašim.

Upozornila, že fungování záchranných stanic nepříznivě ovlivňují i vysoké ceny energií. „Zraněná a nemocná zvířata si nemohou obléknout svetr, k úspěšné léčbě potřebují vytápěné prostory,“ říká Alena Konvalinová.

Dárci si mohou vybrat, zda poskytnou příspěvek na podporu záchranných stanic obecně, či za chtějí podpořit pomoc pro konkrétní zvířata, třeba poštolky, sýkorky, ježky, vydry.

„Ohroženým zvířatům ostatně můžete pomáhat nejen na Vánoce, sbírka Zvíře v nouzi probíhá celoročně,“ připomíná Petr Stýblo.

„Všem lidem, kteří přispějí v akci Ježíšek pro zvířata moc děkujeme, jejich dárek má přínos pro celou českou přírodu,“ dodává Marta Kroča Bryndová z Rady Národní sítě záchranných stanic.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

4.12.2022 10:07
přesto někde pomatené dobrovolnice štykujou svetry vyřazeným slepicím z velkochovu.
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

4.12.2022 10:11
proč ti veterináři neudělají těm záchranným stanicím a útulkům aspoň nějaké příznivější slevy ? třeba jen za použitý materiál ? když chtějí chránit tak by mohli přispět aspoň takovouto formou...
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist