https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/mzp-da-v-dotacich-200-milionu-kc-potravinovym-bankam
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

MŽP dá v dotacích 200 milionů korun potravinovým bankám

24.5.2022 13:56 | PRAHA (ČTK)
"Záchrana potravin má svůj jednoznačný ekologický aspekt, protože ubude značné množství odpadu, který by jinak skončil na skládkách," uvedla ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL).
"Záchrana potravin má svůj jednoznačný ekologický aspekt, protože ubude značné množství odpadu, který by jinak skončil na skládkách," uvedla ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL).
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ministerstvo životního prostředí (MŽP) dá v dotacích 200 milionů korun potravinovým bankám. Podporu budou moci banky využít na výstavbu či rekonstrukci skladů, nákup dopravních prostředků a manipulační techniky a také na vybavení skladů. O dotaci mohou požádat do konce listopadu.
 

Potravinové banky jsou neziskové organizace, které shromažďují potraviny a distribuují je dalším dobročinným organizacím. Potraviny se tak dostávají k lidem v nouzi, především seniorům, rodinám s dětmi, samoživitelům a lidem bez domova. "Potravinové banky jsou mezičlánkem, který zamezuje plýtvání. Záchrana potravin má svůj jednoznačný ekologický aspekt, protože ubude značné množství odpadu, který by jinak skončil na skládkách," uvedla ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL).

MŽP nynější výzvu vypsalo ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR a banky mohou získat dotaci, která pokryje 100 procent nákladů. O podporu se mohou ucházet organizace, které jsou členy České federace potravinových bank.

Podle zástupců potravinových bank v poslední době výrazně narůstá počet lidí v nouzi závislých na potravinové pomoci od bank. Důvodem je zdražování a epidemie covidu, během které část lidí přišla o práci. Potravinové banky se zapojily i do pomoci uprchlíkům z Ukrajiny. Organizace získávají potraviny od obchodních řetězců, pěstitelů, producentů a také z potravinových sbírek.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (5)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

kk

karel krasensky

24.5.2022 15:11
Musím zjistit kde mám nejblížší a zajít.Hodím na sebe uniformu člena Lidových milici co mám ve skříní sice už je jetá od molu,ale nevadí.Třeba bude točený salám,chleba se sádlem a cibule.Každá koruna dobrá.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

24.5.2022 17:14 Reaguje na karel krasensky
1*
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

25.5.2022 11:14 Reaguje na karel krasensky
Tuhle uniformu nemám, nevlastním ani pionýrský stejnokroj. Takže asi utřu ústa.
Odpovědět
va

vaber

25.5.2022 08:40
neznám člověka co by do potravinové banky chodil, ani kde vůbec nějaká taková banka je,
ale 200milionů je pěkná suma, jen se po ní zapráší a zmizí, jen jestli chudáci bezdomovci z toho něco uvidí,
dle té sumy by měli být všichni za měsíc obézní
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

25.5.2022 11:13 Reaguje na vaber
V článku je uvedeno, že potravinové banky potraviny distribuují jiným organizacím. Zřejmě to může být i do zahraničí.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist