https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/nemecka-posta-prispeje-k-ochrane-klimatu-nakupem-elektrickych-letadel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německá pošta přispěje k ochraně klimatu nákupem elektrických letadel

4.8.2021 01:31 | BERLÍN (ČTK)
Koncern investuje do roku 2030 do snižování emisí oxidu uhličitého sedm miliard eur. Většinu prostředků použije pro elektromobily, které budou zásilky doručovat posledních pár kilometrů k adresátům, a na klimaticky neutrální budovy.
Koncern investuje do roku 2030 do snižování emisí oxidu uhličitého sedm miliard eur. Většinu prostředků použije pro elektromobily, které budou zásilky doručovat posledních pár kilometrů k adresátům, a na klimaticky neutrální budovy.
Foto | Jonathan Kemper / Unsplash
Německá pošta přispěje k ochraně klimatu nákupem 12 elektrických nákladních letadel. Dopisy a balíky budou doručovat na stokilometrové vzdálenosti, uvedla divize Deutsche Post, společnost DHL Express, a dodala, že plánuje první síť elektrických nákladních letadel na světě.
 

"Pevně věříme v budoucnost logistiky s nulovými emisemi,“ řekl podle agentury Reuters generální ředitel DHL Express John Pearson. "Na naší cestě k logistice šetrné k životnímu prostředí hraje rozhodující roli elektrifikace všech druhů dopravy,“ dodal.

Firma stroje s názvem Alice objednala u společnosti Eviation. Podnik patří Singapore's Clermont Group. Jako jeden z několika vyvíjí malé letouny, které nebudou potřebovat mnoho energie, budou se dát levně provozovat, budou vypouštět méně škodlivých emisí a budou se také pohybovat tišeji než běžná letadla. Eviation odhaduje, že stroje může dodat v roce 2024.

Objednaná letadla bude moci řídit jen jeden pilot. Na vzdálenost až 815 kilometrů budou schopná přepravit náklad o váze více než 1200 kilogramů. Hodí se tak zatím jen pro méně vzdálené cíle. DHL Express zatím provozuje po celém světě letku o více než 260 běžných letadel.

Koncern investuje do roku 2030 do snižování emisí oxidu uhličitého sedm miliard eur (178 miliard Kč). Většinu prostředků použije pro elektromobily, které budou zásilky doručovat posledních pár kilometrů k adresátům, a na klimaticky neutrální budovy, uvedl web týdeníku Der Spiegel. K ceně objednaných letadel se nevyjádřil.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (6)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ig

4.8.2021 08:56
Boží. Zkrachoval jim projekt elektrododávek, tak zkusí letadla :D
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

4.8.2021 18:32 Reaguje na
Co jim zkrachovalo? Dejte link.
Odpovědět
ig

4.8.2021 18:53 Reaguje na Pavel Hanzl
Pardon, já myslel, že je to všeobecně známá věc. Vysvětlení třeba tady:
https://www.auto.cz/deutsche-post-konci-s-projektem-elektricke-dodavky-prodelavali-na-nem-133518
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

5.8.2021 17:08 Reaguje na
Tohle bylo blbě vymyšlený už od začátku.
Elauto má vyrábět automobilka a ne pošta!!
To je jak u nás, kdy stát řídí nepolitici, dotace čerpají miliardáři a daně platí chudí bohatým.
Jenže v Německu je to drobnost a už je to vyřešený, u nás se to teprv rozjíždí.

Samozřejmě to nemá nic společnýho s elektromobilitou.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

4.8.2021 18:31
Není jednodušší a daleko levnější to posílat vlakem? Mají přece hodně kvalitní a hustou síť železnic.
Odpovědět
JF

Jan Fiala

7.8.2021 22:44
:D:D:D Klimademagogie tu režimní škodnou ještě neomrzela?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist