RNDr. Jindřich Petrlík "> Aktivisté ARNIKY zahajují svoji činnost na Mostecku - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/aktiviste-arniky-zahajuji-svoji-cinnost-na-mostecku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Arnika - Program Toxické látky a odpady: Aktivisté ARNIKY zahajují svoji činnost na Mostecku

Aktivisté ARNIKY se na Mostecku budou věnovat problematice Ústeckého kraje v širším kontextu. První akce je naplánována na úterý 22. ledna, kdy bude od 16.30 do 19.00 hodin ve vstupní hale Okresní knihovny v Mostě umístěn infostánek ARNIKY. Občané Mostecka budou mít možnost připojit svůj podpis k více než 7000 signatářům petice ARNIKY „Budoucnost bez jedů“, která podporuje zavedení práva na informace o toxických látkách v životním prostředí do české legislativy, zároveň jim budou představeny i prioritní kampaně sdružení – „Budoucnost bez jedů“ a „Živé Labe“.

„Mostecko je oblastí s dlouhodobě ničeným životním prostředím a zvyšování veřejného povědomí o jeho ochraně je zde důležitější nežli v jiných regionech naší země. Jedním ze způsobů, jak podnítit v lidech zájem o prostředí, ve kterém žijí, je i aktivní podpora stávajících ekologicky orientovaných občanských sdružení. Hodláme podporovat i celostátní kampaně sdružení ARNIKA, ale především se chceme zabývat otázkami, které se týkají přímo našeho regionu,“ uvedla Soňa Hykyšová, mostecká členka ARNIKY.

V Ústeckém kraji byla ARNIKA doposud aktivní především v Děčíně a v Ústí nad Labem. Děčínská pobočka se v kampani „Děčín – město pro lidi“ snaží prosadit dopravní řešení, pro která jsou nejdůležitější pěší občané a ekologické způsoby přepravy (cyklistika, MHD, integrovaný dopravní systém). Pro Most budou stěžejním tématem nejspíše odpady a ekologicky šetrné nakládání s nimi.

Další ze severočeských kampaní, nazvaná „Živé Labe", usiluje o záchranu cenných ekosystémů ohrožených plánovanou výstavbou dvou plavebních stupňů Prostřední Žleb a Malé Březno na dolním toku Labe.

„Tým Bořena“(1) se věnuje od roku 1979 výzkumu a ochraně přírody Českého středohoří v jeho západní části. Od roku 1985 přestěhoval několik stovek trsů ohrožených druhů rostlin z předpolí Radovesické výsypky na náhradní lokality v Českém středohoří. V současné době se Tým Bořena věnuje především péči o lokality s výskytem vzácných chráněných druhů rostlin a živočichů. Mostečtí členové a příznivci ARNIKY se chtějí na ochraně přírodních hodnot zachráněných Týmem Bořena aktivně podílet.


1) Tým Bořena si své jméno vypůjčil od skalnaté hory Bořeň čnějící nad údolím řeky Bíliny.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist