https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cd-sumava-bus-i-letos-propoji-vlaky-a-autobusy-v-atraktivnich-castech-sumavy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: ČD Šumava Bus i letos propojí vlaky a autobusy v atraktivních částech Šumavy

5. května 2017 | České dráhy
Šest autobusových linek nabídnou letos České dráhy v rámci projektu ČD Šumava Bus. Autobusy do atraktivní části Šumavy budou jezdit po oba prázdninové měsíce většinou o sobotách a nedělích. Od 1. července až do 31. srpna je v návaznosti na vlakové spoje možné cestovat až na Třístoličník nebo na Svatý Tomáš. Spoje jsou propojené i se systémem Zelených autobusů Národního parku Šumava. Jízdenky na spoje ČD Šumava Bus lze zakoupit v jakékoli pokladně ČD či ve vlaku ČD.

„Nejúspěšnější linkou ČD Šumava Bus v loňském roce byly spoje na Třístoličník. Ty budou v nabídce i v letošním roce. Autobusy budou nově navazovat na příjezdy Jižního expresu a umožní přestup do autobusů do Holašovic, na Kleť, do Bavorska i na zmíněný Třístoličník,“ upřesnil Jiří Kafka, ředitel regionálního obchodního centra Českých drah v Českých Budějovicích a dodal: „Pouze dvakrát, a to 15. července a 19. srpna pojede autobusová linka z Vyššího Brodu do Radingu, odkud vede trasa k nejjižnějšímu bodu České republiky a do Waldschenke, které je výchozím bodem na rozhlednu Sternstein.“

Přehled linek zařazených do systému ČD Šumava Bus
* Nové Údolí – Třístoličník a zpět – nejúspěšnější linka ČD Šumava Bus: dopraví cestující nejen od přímého expresu z Prahy na vyhledávaný vrchol Třístoličník na hlavním šumavském hřebenu. Pojede až do 10. září.
* České Budějovice – Holašovice – Kleť a zpět: Holašovice, památku na seznamu UNESCO, spojí autobusy s lanovou dráhou na Kleti, autobusy navazují na příjezd Jižního expresu.
* Strakonice – Kvilda – Lenora a zpět: navazuje na systém tzv. Zelených autobusů Národního parku Šumava. Z ČD Busu Šumava lze na Kvildě přestoupit do spojů ve směru na Horskou Kvildu, Srní, Prášily, Železnou Rudu a hlavně na Bučinu, kde je možnost dalších vazeb směrem do Bavorska.
* Lipno nad Vltavou – Svatý Tomáš a zpět: autobusy dovezou zájemce do obtížně dostupné oblasti na pravém břehu lipenské nádrže, autobusy budou vyjíždět z obce Lipno nad Vltavou, budou navázány v železniční stanici Lipno na vlaky od Vyššího Brodu a s možností rychlého spojení do Českých Budějovic a Lince. Linka vede přes Přední Výtoň a Frýdavu. Konečná zastávka Svatý Tomáš je východiskem pro výlety na zříceninu hradu Vítkův kámen a na Schwarzenberský kanál u Ježové.
* Černá v Pošumaví – Lipno nad Vltavou a zpět: linka nabídne dlouhodobě požadovanou návaznost mezi Lipnem nad Vltavou a vlaky ČD v Černé v Pošumaví. Obslouží i další turistickou destinaci ve Frymburku, kde je možnost použít přívoz do Frýdavy. V Černé v Pošumaví bude zajištěna návaznost na vlaky ve směru Nová Pec a Nové Údolí s možností přestupů na autobusy do Bavorska či na autobusy Národního parku Šumava. Linka bude v provozu od středy do neděle denně.
* Vyšší Brod – Waldschenke a zpět: jede pouze 15. července a 19. srpna, linka nabídne návštěvu nejjižnějšího místa České republiky a příhraniční rakouskou rozhlednu Sternstein.

Na projektu ČD Bus Šumava spolupracují České dráhy s Jihočeským krajem, Národním parkem Šumava, rakouskými drahami ÖBB a bavorskou železnicí Ilztalbahn. Podařilo se vytvořit dopravní systém, který zahrnuje vlakové i autobusové linky v celé oblasti Šumavy bez ohledu na státní hranici. Lze cestovat na jednu jízdenku, kterou si cestující koupí v jakémkoli vlaku ČD či v osobní pokladně. Cestující, kteří si zakoupí některou z jízdenek partnerů (např. NP-Ticket Národního parku Šumava, Ilztalbahn), rovněž můžou využívat vlaky Českých drah.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist