Dalibor Dostál "> Chybí jen Severní Korea. Unikátní rezervace divokých koní propaguje Česko po celém světě - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/chybi-jen-severni-korea.unikatni-rezervace-divokych-koni-propaguje-cesko-po-celem-svete
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká krajina: Chybí jen Severní Korea. Unikátní rezervace divokých koní propaguje Česko po celém světě

4. května 2023 | Česká krajina
Autor: Dalibor Dostál, tel: +420606635303
Velký zájem veřejnosti z celého světa vzbudila za sedm let svého fungování rezervace divokých koní a dalších velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Ukazují to data návštěvnosti webových stránek, které přilákaly zájemce z 238 států a teritorií celé planety.

„Milovická rezervace vyvolává od svého vzniku v roce 2015 velkou pozitivní odezvu v zahraničí. Jsme rádi, že tímto způsobem můžeme přispívat k propagaci České republiky po celém světě,“ uvedl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervaci založila v roce 2015 ve spolupráci s vědci a díky podpoře vlastníků pozemků, kterými jsou město Milovice, Agentura ochrany přírody a krajiny a Středočeský kraj.

V záplavě modrých odstínů, které v aplikaci Google Analytics ukazují zdroje návštěvnosti webových stránek, je jediná bílá skvrnka zobrazující Severní Koreu. Tento totalitní stát přitom návštěvnost internetových stránek na svém území drasticky omezuje. Přístup na web tam mají zakázaný nejenom místní obyvatelé, ale například i pracovníci zahraničních ambasád.

Největší zahraniční návštěvnost má rezervace v online prostředí z USA, následuje Velká Británie, Indie, Francie, Kanada, Německo a Čína. Mezi místa s nejmenší návštěvnosti naopak patří novozélandská kolonie na tichomořských atolech Tokelau a nejmenší ostrovní stát světa Nauru s rozlohou pouhých 21 kilometrů čtverečních.

Rezervace je velmi populární také na sociálních sítích, kde má stovky tisíc fanoušků a miliony zhlédnutí krátkých videí na kanálu YouTube. Opakovaně o ní referovala prestižní média jako New York Times, Washington Post, Der Standard, BBC a další média na pěti kontinentech. „Jde o společný úspěch mnoha lidí, institucí i veřejnosti. Klíčové bylo, že jsme před lety dostali důvěru ve chvíli, kde šlo jen o projekt popsaný na několika stránkách papíru. Bez ní by rezervace neměla šanci vzniknout,“ ocenil Dalibor Dostál podporu, jíž se rezervaci dostalo před jejím založením i v průběhu jejího fungování.

Ochranářská organizace Česká krajina na projektech spojených s ochranou přírody spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, Botanické zahrady hlavního města Prahy, Zoo Liberec, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Na projekt rezervace velkých kopytníků v Milovicích může veřejnost přispět prostřednictvím portálu darujme.cz/krajina nebo nákupem na e-shopu www.zelenadomacnost.com, kde je rezervace jedním z podporovaných projektů.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporuje Akademie věd ČR v rámci programu Strategie AV 21, Záchrana a obnova krajiny, dále společnosti Nadační fond rodiny Orlických, Qminers, Semix, ProfiG2, Bird & Bird, Printwell, Delta Light Czech, Bříza & Trubač, advokátní kancelář, Accace, Zelená domácnost, Amanita Design, Linde, Vertue, Pro živou zahradu, Hello bank, JK Jitka Kudláčková, Nadace ČEZ, Megabooks CZ, Net4Gas, Pivovar Zubr, Cestovní kancelář Periscope Skandinávie, Hotelová škola Poděbrady, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost. V rámci svého dobrovolnického programu projekt podpořili i studenti z Townshend International School v Hluboké nad Vltavou, klubů branných činnosti Military Experience a klub Off-Road Milovice.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist