https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dvojnasobny-previs-poptavky-v-dalsi-vyzve-irop-na-terminaly-a-parkovaci-systemy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MMR ČR: Dvojnásobný převis poptávky v další výzvě IROP na terminály a parkovací systémy

13. října 2017 | MMR ČR
Autor: Veronika Vároši
Příjem žádostí do výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), jehož gestorem je Ministerstvo pro místní rozvoj, s názvem „Výstavba a modernizace přestupních terminálů II“ byla ukončena. O dotace, žádá 51 projektů v celkovém objemu 1,15 miliardy korun z EU. Stejně jako v jiných oblastech udržitelné dopravy mohou zájemci dále využít i výzev integrovaných nástrojů.

„Těší mě velký zájem o dotace na terminály veřejné dopravy a záchytná parkoviště u zastávek a přestupních uzlů, projekty v této výzvě totiž představují dvojnásobek její alokace. Z předchozí výzvy je v současnosti podporováno více než dvacet terminálů a stovky parkovacích míst. V blízké budoucnosti se k nim tedy přidají další desítky a stovky,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) je pro projekty v této výzvě připraveno 569,5 mil. korun a ze státního rozpočtu maximálně 33,5 mil. korun. Realizace projektů, které budou vyhodnoceny jako úspěšné a jejichž způsobilé výdaje se musí pohybovat v rozmezí 3 až 60 mil. korun, bude končit nejpozději 31. 12. 2020.

V IROP ještě existují tzv. integrované nástroje, v jejichž rámci každá z metropolitních oblastí a aglomerací vyhlašuje své konkrétní výzvy. V integrovaných nástrojích ITI jsou v oblasti přestupních terminálů otevřeny výzvy v Plzeňské a Pražské metropolitní oblasti a v Olomoucké aglomeraci, v IPRÚ pak v Českobudějovické a Zlínské aglomeraci.
Veronika Vároši tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist