https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/hledejte-s-nami-plzenske-poklady
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ENVIC: Hledejte s námi Plzeňské poklady

19. května 2010 | ENVIC
V rámci projektu „Plzeňské poklady“ realizovaného s finanční podporou Nadačního fondu Zelený poklad byla připravena hra pro širokou veřejnost inspirovaná tzv. geocachingem. (Geocaching je hra, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache, o níž jsou známy jen její geografické souřadnice). Pět vybraných, přírodně zajímavých míst na území města Plzně, bylo identifikováno v souřadnicích GPS a označeno hracími štítky. Hledat plzeňské poklady je možné od 15. května do 31. července 2010.

„Úkolem hráčů je podle GPS souřadnic alespoň jeden z těchto plzeňských pokladů (památný strom, přírodně cenné místo apod.) najít, a to za pomoci GPS navigace či internetových mapových serverů, vyfotografovat jej, zapsat jeho název do hrací karty, a tu zaslat do ENVIC, občanského sdružení.“, vysvětluje Drahomíra Bílková, koordinátorka projektu z občanského sdružení ENVIC.

GPS souřadnice Plzeňských pokladů:
• N49°45.90’, E13°21.50’
• N49°45.55’, E13°20.23’
• N49°46.72’, E13°24.20’
• N49°45.81’, E13°25.07’
• N49°47.53’, E13°22.77’

Z doručených vyplněných hracích karet bude vylosováno 30 účastníků, kteří se mohou těšit na věcné ceny. Ostatní účastníci obdrží jako památku na svou účast nejen spoustu užitečných informací o stavu životního prostředí v Plzni a o způsobech, jak napomáhat jeho ochraně, ale také pamětní diplom hry.

Hrací karty a další informace o hře zájemci získají v Environmentálním informačním centru v Plzni, Prešovská 8 (pondělí, středa: 12:00 – 18:00, úterý, čtvrtek: 12:00 – 16:00). Ke stažení jsou k dispozici také na internetové stránce projektu www.envic-sdruzeni.cz/poklady.

Málo obyvatel Plzně ví, že jejich město patří pravidelně mezi tzv. oblasti se zhoršenou kvalitou ovzduší nebo že kvalita povrchových vod je průběžně na území města Plzně monitorována a její kvalitu mohou vylepšit i tím, že si budou vybírat mycí a prací prostředky, které neobsahují chlór a fosfor. Nebo že na území města Plzně je v současnosti 7 zvláště chráněných území, 3 naučné stezky a 9 památných stromů. „Proto je cílem projektu seznámit Plzeňany všech věkových kategorií s přírodními zajímavostmi a stavem životního prostředí města, které proslulo průmyslem a obývá ho více jak 185 tisíc občanů“, doplňuje Bílková.

Více informací poskytne:
Tomáš Popp – tel.: 739 654 834, email: tomas.popp@envic.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist