Ivana Borovková "> Holcim investuje 500 milionů eur do ekologického závodu na výrobu cementu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/holcim-investuje-500-milionu-eur-do-ekologickeho-zavodu-na-vyrobu-cementu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Holcim Česko: Holcim investuje 500 milionů eur do ekologického závodu na výrobu cementu

13. června 2024 | Holcim Česko
Autor: Ivana Borovková, tel: +420602321331
Tato iniciativa podporuje evropské cíle v oblasti dekarbonizace a je významným krokem směrem k udržitelnému stavebnictví. Společnost do projektu investuje více než 500 milionů eur a do roku 2029 plánuje závod vyrábět 2 miliony tun cementu s nulovými čistými emisemi ročně.
"Prosazováním dekarbonizace jako hnací síly ziskového růstu je společnost Holcim na cestě k tomu, aby se cement a beton s nulovými čistými emisemi staly realitou ve velkém měřítku v tomto desetiletí. GO4ZERO je jedním z našich šesti rozsáhlých projektů zachycování, využívání a ukládání uhlíku podporovaných Evropskou unií. Jejich cílem je zachytit celkem více než 5 milionů tun CO₂ ročně, což nám umožní nabízet do roku 2030 v celé Evropě každý rok více než 8 milionů tun plně dekarbonizovaného cementu,“ uvedl Miljan Gutovic, generální ředitel společnosti Holcim Group.
Projekt GO4ZERO transformuje výrobu cementu v každé fázi procesu. S urychlením dekarbonizovaného využívání energie bude více než 95 % energie pocházet z alternativních paliv, zároveň více než 30 % surovin budou tvořit částečně dekarbonizované alternativní suroviny – převážně odpad produkovaný jinými průmyslovými odvětvími, čímž se podpoří cirkularita. V důsledku toho závod sníží emise CO2 o 30 % již v roce 2027 a bude také provozovat největší evropskou instalaci plovoucích solárních panelů.
Ivana Borovková, tel: 420602321331
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist