https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/horska-sluzba-proskolila-strazce-parku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Horská služba proškolila strážce parku

27. května 2014 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Pracovníci Správy KRNAP se při výkonu svých pracovních povinností v terénu mohou dostat jako první ke zraněnému turistovi, lyžaři nebo cyklistovi. Venkovní personál by proto měl být schopen v krizové situaci poskytnout základní, ale kvalifikovanou první pomoc, měl by na to být řádně vyškolen i technicky vybaven. Proto se pracovníci Správy KRNAP pravidelně nechávají proškolit v poskytování první pomoci Horskou službou Krkonoše. Dnes a zítra tímto školením opět projde 120 pracovníků Správy KRNAP.

"Naší snahou není nahradit pozici záchranářských složek jako Horské služby či IZS, ale v případě potřeby okamžitě zasáhnout a postiženého stabilizovat do doby, než dorazí profesionální záchranáři,"říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Horská služba účastníky proškolí v organizaci záchranných prací a poskytování první pomoci. Kromě přednášky na učebně je druhá část školení věnována praktickému nácviku v terénu. Při této aktivitě pracovníci Správy KRNAP pracují s figurantem, který představuje zraněného. Jejich úkolem je zraněného stabilizovat a dopravit ho na místo, kde by jej převzal do péče lékař. V praxi se ukazuje, že ani dokonalá znalost teoretických postupů nenahradí praktický výcvik.

Školení první pomoci, kterými strážci pravidelně procházejí, navazují na projekt Bezpečné Krkonoše, během něhož již v roce 2010 Horská služba vyškolila 120 pracovníků Správy KRNAP.

Aktuální informace o dění v Krkonošském národním parku sledujte na www.facebook.com/spravakrnap

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist