https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jihocesky-kraj-a-horni-rakousko-mame-k-sobe-blizko-chceme-i-nadale-spolupracovat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice: Jihočeský kraj a Horní Rakousko – máme k sobě blízko, chceme i nadále spolupracovat

29. listopadu 2016 | Energy Centre České Budějovice
Autor: Mgr. Ivana Klobušníková , tel: 777 030 313
Jihočeši a Hornorakušané mají k sobě blízko nejen jako dva sousední regiony, ale i mentalitou. To bylo mimo jiné konstatováno na jednání valné hromady spolku Energy Centre České Budějovice (ECČB), která se konala 28. listopadu v Českých Budějovicích. Na jednání se sešli zemský rada Horního Rakouska, člen hornorakouské vlády, Dr. Michael Strugl s náměstkem primátora Českých Budějovic, Ing. Petrem Holickým a vedoucím odboru regionálního rozvoje Jihočeského kraje, Ing. Lubošem Průchou. Dále se valné hromady zúčastnili zástupci Jihočeské hospodářské komory, Svazu měst a obcí Jihočeského kraje, České komory autorizovaných inženýrů a techniků, společnosti E.ON a dalších organizací.

Jihočeši a Hornorakušané mají k sobě blízko nejen jako dva sousední regiony, ale i mentalitou. To bylo mimo jiné konstatováno na jednání valné hromady spolku Energy Centre České Budějovice (ECČB), která se konala 28. listopadu v Českých Budějovicích. Na jednání se sešli zemský rada Horního Rakouska, člen hornorakouské vlády, Dr. Michael Strugl s náměstkem primátora Českých Budějovic, Ing. Petrem Holickým a vedoucím odboru regionálního rozvoje Jihočeského kraje, Ing. Lubošem Průchou. Dále se valné hromady zúčastnili zástupci Jihočeské hospodářské komory, Svazu měst a obcí Jihočeského kraje, České komory autorizovaných inženýrů a techniků, společnosti E.ON a dalších organizací. ECČB funguje jako platforma pro spolupráci s Horním Rakouskem již osmnáct let. Během své existence realizovalo řadu přeshraničních projektů v oblasti efektivního hospodaření s energií, výstavby a rekonstrukce energeticky úsporných budov, vytápění, využívání obnovitelných zdrojů energie a podpory nových technologií. Jihočeská veřejnost, firmy i veřejná správa využívají ECČB jako bezplatné a komerčně nezávislé poradenské středisko, které mimo jiné provádí zjišťování tepelných úniků z budov pomocí termovizní kamery, zpracování energetických posudků a analýz apod. V rámci své osvětové činnosti se ECČB soustředí na spolupráci se školami (vzdělávací programy pro žáky, zážitkové exkurze, brožury). Letošním větším projektem je projekt „České Budějovice a čistá mobilita“, který je realizován ve spolupráci se statutárním městem České Budějovic a za finanční podpory Ministerstva životního prostředí a spolkové země Horní Rakousko. Valná hromada odsouhlasila zprávu o činnostech ECČB za uplynulý rok a schválila pracovní program pro rok 2017. V popředí pozornosti bude i nadále vzájemná výměna informací a zkušeností mezi Jihočeským krajem a Horním Rakouskem a podpora energeticky úsporných opatření a zavádění nových technologií v obou regionech.
Mgr. Ivana Klobušníková , tel: 777 030 313 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist