Lucie Macháčková "> Kopřivnice našlapala přes 111 tisíc kilometrů - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/koprivnice-naslapala-pres-111-tisic-kilometru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Kopřivnice našlapala přes 111 tisíc kilometrů

15. června 2023 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Ve čtvrtek 15. června se konalo zábavné Cykloodpoledne, na němž byla mimo jiné symbolicky ukončena květnová výzva Do práce na kole. Pod Kopřivnicí letos jezdilo 29 organizací s 502 účastníky, kteří během května našlapali celkem 111 772 kilometrů.

Hlavním cílem kampaně je podpora udržitelných bezmotorových způsobů dopravy, ale mezi příjemné vedlejší efekty patří také stmelování kolektivů, podpora fyzického i psychického zdraví i poznávání okolí jinak než za volantem. Kopřivnice se do výzvy zapojila již poosmé, přičemž pátým rokem byla městským organizátorem. „Mezi úkoly městského organizátora patří zejména propagace výzvy, organizace doplňkových aktivit a zajištění cen pro nejlepší účastníky. Kromě toho se samozřejmě snažíme jít příkladem a aktivně se do výzvy zapojujeme – letos se dopravovalo do práce na kole, koloběžce či pěšky 46 kopřivnických úředníků, kteří vytvořili 15 týmů,“ uvedla městská koordinátorka Barbora Sopuchová.

Ze všech zapsaných jízd tvořily 81 procent dojížďky na kole, zbytek byly cesty pěšky nebo MHD. Průměrně se v Kopřivnici najezdilo či nachodilo 8 kilometrů na jednu cestu. „Nejlepší cyklista najel 2 318 kilometrů a nejlepší cyklistka 1 210 kilometrů. Nejlepší pěšák muž nachodil 300 kilometrů a nejlepší žena nachodila 484 kilometrů,“ doplnila údaje o letošních rekordmanech Barbora Sopuchová. Oceněni však byli nejen jednotlivci, ale také týmy s největší pravidelností jízd: „Do slosování o ceny byly zařazeny týmy, které svou pravidelností přesáhly 66 procent. Letos jsme z 84 týmů vylosovali a odměnili tři. Kromě toho jsme vyhlásili nejlepšího Cyklozaměstnavatele, jímž je společnost B.PRO CZ. O tento titul se mohou ucházet firmy, které se zapojí do výzvy a zároveň se svým pracovníkům snaží poskytovat lepší podmínky pro cyklisty či běžce, například stojany, sprchy a pěkné zázemí,“ upřesnila koordinátorka.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist