Jan Mikulička "> Kraj poskytne turistickým oblastem miliony. Chce zlepšit nabídku pro návštěvníky - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kraj-poskytne-turistickym-oblastem-miliony.chce-zlepsit-nabidku-pro-navstevniky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Kraj poskytne turistickým oblastem miliony. Chce zlepšit nabídku pro návštěvníky

12. března 2024 | Liberecký kraj
Autor: Jan Mikulička, tel: 485 226 324
S pěti turistickými oblastmi spolupracuje v rámci rozvoje cestovního ruchu Liberecký kraj. Jsou jimi Český ráj, Jizerské hory, Krkonoše Lužické hory a Máchův kraj. Díky této spolupráci se rozvíjí cestovní ruch a zlepšuje se nabídka zajímavostí pro turisty.

V roce 2024 obdrží každá turistická oblast dvoumilionovou dotaci z rozpočtu Libereckého kraje. Její získání je však podmíněno plněním konkrétních aktivit v průběhu celého roku a také prokázáním splnění povinných výstupů. Od tohoto kroku si Liberecký kraj slibuje další rozvoj a profesionalizaci destinačních společností, které se starají o oblast cestovního ruchu.

Novinkou letošního roku je stanovení a plnění individuálních rozvojových aktivit všech destinací. „Uvědomujeme si, že je každá destinace jiná a má jiné potřeby, proto jsme přistoupili k tomu, že jim necháme i prostor na rozvoj v tom, co nejvíce potřebují,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Zatímco v Českém ráji se zaměří na optimalizaci turistického informačního systému, v Krkonoších se pustí do aktualizace strategického dokumentu potřebného k dalšímu rozvoji cestovního ruchu. „V Máchově kraji přišli v roce 2023 s produktem Karta hosta, a protože se jednalo o úspěšný produkt, chtějí v něm pokračovat,“ dodala Květa Vinklátová.

V Lužických horách stojí pro tento rok v popředí zpracování dalšího fenoménu regionu – podstávkového domu. Cílem je otevřít tyto objekty, typické pro tamní oblast návštěvníkům. „Co se týká Jizerských hor, tak zde si kladou za cíl rozvíjet partnerskou síť a představovat nejen centrální část Jizerek, ale zaměřit se i na městskou turistiku,“ doplnila Květa Vinklátová.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist