https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/krkonose-jsou-take-prirodne-rozmanite
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Krkonoše jsou také přírodně rozmanité

20. května 2016 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Správa Krkonošského národního parku se připojuje k výzvě Hnutí DUHA [1] a zve milovníky přírody, aby oslavili nedělní Mezinárodní den přírodní rozmanitosti (biodiverzity) výletem do přírody. Mezinárodní den přírodní rozmanitosti vyhlásila OSN jako připomínku a výzvu k zachování rostlinných a živočišných druhů na Zemi [2]. Letošní rok je věnován udržitelnému hospodaření - v zemědělství, lesnictví, turismu i dalších lidských aktivitách tak, aby neničily křehkou rovnováhu přírody planety Země.

"Pro Krkonošský národní park jsou návštěvníci přáteli. Především ti, kteří k nám jezdí právě proto, že jsme národním parkem, tedy územím, které bylo vyčleněno především pro ochranu přírody, která se tu zachovala i po více než pěti staletích lidské kolonizace. Tím nejcennějším je u nás v Krkonoších tundra. Ale k vidění, obdivování a poznávání je toho u nás mnohem víc," přibližuje ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka.

Správa Krkonošského národního parku nabízí návštěvníkům ve svých informačních centrech a muzeích celou sérii atraktivních brožur, které jim pomohou inspirovat se k výletům a také lépe vnímat, co na nich vlastně potkávají. Ty z nich, které nabízíme zdarma, jsou k dispozici i ke stažení na našem webu na adrese http://www.krnap.cz/brozury. Nabízíme také sérii 12 letáčků s tipy na konkrétní výlety. Ty najdete ke stažení rovněž na našich webových stránkách, v češtině i v polštině, na adrese http://www.krnap.cz/propagacni-letaky.


Těšíme se na všechny návštěvníky, kteří přijedou obdivovat a poznávat přírodu našich nejvyšších hor. Víkend s nedělním Mezinárodním dnem přírodní rozmanitosti může být tou správnou motivací :)


Poznámky:
[1] http://hnutiduha.cz/aktualne/oslavte-v-prirode-nedelni-mezinarodni-den-biologicke-rozmanitosti
[2] Mezinárodní den biodiverzity byl vyhlášen v roce 2000 Valným shromážděním OSN s cílem nejen upozornit, ale také zpomalit tempo úbytku rostlinných a živočišných druhů na Zemi, a to na počest podepsání Mezinárodní úmluvy o biologické rozmanitosti, uzavřené 22. května 1992 v Nairobi. Česká republika Úmluvu schválila 4. června 1993. Úmluva usiluje o ochranu druhové rozmanitosti na všech jejích úrovních (genetické, druhové, ekosystémové i kulturní), o udržitelné a rozumné využívání jejích složek a o spravedlivé rozdělování zisků z využívání genetických zdrojů. Další informace na https://www.cbd.int/idb/2016
Radek Drahný, tel: 737 209 900 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist