https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-konference-global-biodiversity-conservation-conference-v-praze-startuje-jiz-pristi-stredu-a-nebudou-chybet
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

GBCC: Mezinárodní konference Global Biodiversity Conservation Conference v Praze startuje již příští středu – a nebudou chybět velká jména a známé tváře!

3. listopadu 2021 | GBCC
Ve dnech 10. -12. listopadu 2021, se při České zemědělské univerzitě (ČZU) v Praze uskuteční očekávaný 6. ročník mezinárodní ochranářsko-vědecké konference Global Biodiversity Conservation Conference (GBCC). Na letošním ročníku hybridní konference na téma „Svět po roce 2020: Od krize k ochraně biodiverzity“ vystoupí řada českých i světových odborníků – vědců, terénních ochránců přírody, ale i zástupců legislativního a byznys sektoru. Přehlídka udržitelné módy během společenského večera dne 11.11., otevřeného zdarma i pro širokou veřejnost, pak přivítá desítky známých tváří z řad českých celebrit.

Již 6. ročník mezinárodní konference GBCC, která proběhne ve dnech 10.-12. listopadu 2021 na ČZU v Praze, se ponese na velmi aktuální téma „Svět po roce 2020: Od krize k ochraně biodiverzity“. Celkem 21 fyzických a online přednášejících z Česka i zahraničí se bude zabývat tématem ochrany biodiverzity z různých úhlů pohledu. Mezi úvodní přednášející vybraných čtyř sekcí konference patří s osobní účastí Jiří Černý z ČZU s přednáškou o virech v globalizovaném světě a Elmar Fienieg z Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA), který představí roli zoologických zahrad v ochraně biodiverzity. Dvě další sekce doplní hlavní přednášející s online účastí Daniel Ingram z University of Stirling ve Velké Británii, který přiblíží problematiku lovu, konzumace a obchodování s masem z pralesa, a Wahdi Azmi z neziskové organizace Conservation Response Unit Aceh v Indonésii s přednáškou o konfliktech mezi lidmi a divokými slony na ostrově Sumatra.

Kromě toho nebude chybět ani bohatý doprovodný program. Během prvních dvou přednáškových dnů svoje aktivity na stáncích představí Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC), Česká společnost ornitologická (ČSO), spolek H20spodař či Derbianus Conservation, Tým Raven, mobilní laboratoř ČZU MobiLab nebo ochranářská kavárna Kukang Coffee. Během společenského večera 11. listopadu se uskuteční módní přehlídka atraktivní udržitelné tvorby tří návrhářek, Evy Kuželkové, Radky Kudrnové a Terezy Klimovičové. Mezi modely, kteří návrhy předvedou, vystoupí známé osobnosti, jako je například  Kateřina Císařová, Veronika Čermák Macková, Johana Matoušková, Ha Than Špetlíková, Jan Hájek, Zdeněk Suchý a mnoho dalších. Vstup na tuto přehlídku módy budoucnosti je otevřen i široké veřejnosti, a to zcela zdarma. 
Registrace online posluchačů je pak možná až do pondělí 8. 11. do 9:00 hodin na webových stránkách konference www.gbcc-conference.org, kde lze nalézt všechny potřebné informace k události. Podívejte se na krátké promo video zde: https://www.youtube.com/watch?v=irErLVFnA88
 
Organizace konference se zhostila Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC) a ČZU v Praze (konkrétně Fakulta tropického zemědělství, Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů a Fakulta životního prostředí) za finanční podpory Zoo Liberec, Zoo Olomouc, Zoo Ostrava, Zoo Praha a Botanické zahrady Praha.

Kontakty
www.gbcc-conference.org

Matyáš Adam koordinátor GBCC matyasadam@gmail.com 731 104 651
Kateřina Holubová členka organizačního týmu holubova.khk@gmail.com 777 153 133
Kristýna Nováková ředitelka NF CCBC kristyna.novakova@ccbc.cz 723 948 312
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist