Daniela Rejzkova "> Modrej život. Diakonie ocenila lidi za jejich činy zlepšující společnost nebo okolí - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/modrej-svet.diakonie-ocenila-lidi-za-jejich-ciny-zlepsuji-spolecnost-nebo-okoli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Diakonie ČCE - Středisko Světlo: Modrej život. Diakonie ocenila lidi za jejich činy zlepšující společnost nebo okolí

Diakonie ČCE – Středisko Světlo ve Vrchlabí udělilo 22. února ocenění Modrej život. Modrej život je krkonošské ocenění pro lidi, kteří rádi pomáhají druhým a snaží se svými činy zlepšit společnost nebo okolí. Událost se stala krkonošskou tradicí od roku 2021 a ocenila dva dobrovolníky.

„Motivací bylo odměnit občansky aktivní spoluobčany a také přiblížit jejich činnost veřejnosti. Náš region žije sportem a kultura a sociální práce není ve veřejném prostoru tolik vidět. A z uplynulých ročníků je zřejmé, že příběhy dobrovolníků zaujaly a dostávají se do povědomí lidí skrze média a sociální sítě,“ říká Tomáš Hawel, terapeut, zakladatel ocenění a bývalý ředitel Diakonie Vrchlabí.

Vítězem ceny veřejnosti se stala lékařka Jana Michlová, která získala ocenění za dlouhodobý rozvoj neziskového sektoru ve Vrchlabí, založení a péči o otevřenou komunitní zahradu, za lidskou pomoc potřebným i za úsilí věnované založení Hospici Duha ve Vrchlabí. Příběh lékařky oslovil a inspiroval nejvíce lidí.

Druhou cenu udělenou komisí získala Kateřina Karlíková, která byla oceněna za vytváření smysluplné náplně volného času a života mladých, za výchovu a vzdělávání mladých k demokratickým hodnotám a v neposlední řadě za své nasazení při stabilizaci Junáku v Hostinném.

Všech 5 nominovaných příběhů se odehrávalo ve všech městech a obcích od Jilemnice přes Vrchlabí po Hostinné. Nominované osoby pomáhají dobrovolnicky, bez nároku na honorář. Tématem nominace byl sociální rozvoj, rozvoj komunity nebo životního prostředí.

„Mám radost, že se nám daří ukázat, že v našem regionu existují lidé, kteří se nezištně věnují pomoci druhým a přispívají ke zlepšení života v naší komunitě,“ dodává Tomáš Hawel.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist