Petra Schnitzerová "> Na jihu Čech se vydejte do světa netopýrů! Užijte si badatelské batůžky i další zábavné aktivity - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-jihu-cech-se-vydejte-do-sveta-netopyru-uzijte-si-badatelske-batuzky-i-dalsi-zabavne-aktivity
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká společnost pro ochranu netopýrů: Na jihu Čech se vydejte do světa netopýrů! Užijte si badatelské batůžky i další zábavné aktivity

11. dubna 2023 | Česká společnost pro ochranu netopýrů
Autor: Petra Schnitzerová, tel: 605 870 323
Půjčte si v Třeboni nebo Českých Budějovicích badatelský batůžek a staňte se Netopýřími výzkumníky! Vzdělávací program mohou zdarma využít školy i další organizované dětské skupiny. Do světa netopýrů může při výletech po jižních Čechách blíže nahlédnout rovněž široká veřejnost. Na osmi lokalitách zapojených do projektu netopýří turistiky seznamují s životem a ochranou tajuplných obyvatel hradů, zámků, parků či jeskyní infotabule a hravé pracovní listy, hledat lze tématické keše či luštit netopýří quest.

V Jihočeském kraji se lidé mohou o tajuplném světě okřídlených savců dozvědět spoustu zajímavostí díky široké nabídce hravě naučných aktivit, které připravila Česká společnost pro ochranu netopýrů. „Novinkou je výukový program Netopýří výzkumníci, který je určen především školám a dalším organizovaným dětským skupinám, jako jsou zájmové kroužky, oddíly nebo tábory. Ale ani rodiny s dětmi a další zájemci z řad široké veřejnosti nepřijdou zkrátka a mohou si užít řadu zábavných aktivit“, láká Eva Cepáková z ČESON.

„Program Netopýří výzkumníci je založen na možnosti vypůjčit si pro dětský kolektiv zdarma badatelský batůžek s vybavením pro večerní pozorování netopýrů. Sada obsahuje tři ultrazvukové detektory, silnější baterku, příručku k práci s detektorem a klíčem k určování netopýrů podle hlasů, knihu „Poznáváme naše savce“ a tipy na vycházky v okolí“, vysvětluje koordinátorka programu Petra Schnitzerová. Na jihu Čech fungují ve spolupráci s místními nevládními organizacemi dvě výpůjční místa. Batoh si zájemci mohou rezervovat v Třeboňské záchranné stanici pro volně žijící živočichy a nově také v ekocentru Cassiopeia v Českých Budějovicích. „Oproti vratné kauci je možné si batůžek vypůjčit až na 14 dní a lze jej tak využít i pro vícero vycházek, např. pro několik tříd z jedné školy. Všechny dětské kolektivy, které se vydají na výpravu za netopýry, se navíc mohou až do konce října 2023 zapojit do soutěže o nejlepší blogový příspěvek“, doplňuje Schnitzerová.

Další aktivity, které ČESON v jihočeském regionu nabízí, jsou určené široké veřejnosti. Lidé se mohou inspirovat v interaktivní online mapě tzv. netopýří turistiky. „Návštěvníci hradů, zámků, parků či zpřístupněného podzemí se blíže seznámí se životem a ochranou netopýrů přímo na místech, která tito živočichové skutečně obývají. Nabízíme tipy na výlety na lokality, kde se lidé dozvědí více s pomocí zábavných infotabulí, hravých pracovních listů nebo při výkladu průvodců, někde lze hledat tématické keše ze série ,S Drákulou v netopýřím světě' či luštit netopýří quest“, přibližuje Cepáková.

Podrobnosti k programu Netopýří výzkumníci a doprovodné soutěži, geocachingu i questingu, interaktivní mapu s tipy na výlety a mnoho dalšího najdete na webu napude.sousednetopyr.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist