https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nejnovejsi-cisla-arniky-prave-k-mani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les: Nejnovější čísla Arniky právě k mání

Příznivci přírody a historie Karlovarského kraje, kterým se ještě nedostalo do rukou poslední vydání časopisu Arnika z roku 2018, mají možnost si ho vyzvednout v některém z distribučních míst nebo přečíst elektronicky kdykoliv na internetu. Časopis Arnika se zaměřuje na nejzajímavější události a nejnovější objevy ze Slavkovského lesa a Karlovarského kraje za uplynulý rok, především z oblasti přírodních věd, ochrany přírody, vlastivědy a historie.

Časopis Arnika vychází dvakrát ročně a vydává ho Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody Kladská za finanční podpory Karlovarského kraje. Volně ke čtení je na webu www.casopis-arnika.cz, kde lze dohledat také kompletní archiv tohoto časopisu, vydávaného již od roku 1975. V tištěné podobě je k dostání např. na Správě CHKO Slavkovský les v Mariánských Lázních a v Karlových Varech, v Muzeu Cheb, Muzeu Karlovy Vary, Muzeu Sokolov či Muzeu Královská mincovna Jáchymov nebo v infocentru v Sokolově. Chcete-li časopis pravidelně odebírat, můžete si o něj napsat na adresu: redakce.arnika@email.cz.
V tomto čísle Arniky si můžete přečíst třeba výsledky mapování plcha velkého v Karlovarském kraji. A že tento veřejnosti nepříliš známý zimní spáč je výjimečný nejen svou pozoruhodnou žravostí a roztomilým vzhledem, se dozvíte, když se do stránek Arniky začtete… Pozornému obyvateli Karlovarského kraje jistě neunikla nedávná stavební aktivita na železniční dráze Mariánské Lázně – Karlovy Vary. V jednom z článků Arniky můžete nahlédnout “pod pokličku” ochranářské práce při povolování a realizaci takovéto rozsáhlé stavby. Pro zájemce o drobná, ale zajímavá místa v naší krajině máme v tomto čísle hned několik tipů, ať už je to tajemný Čertův kámen, nově obnovený Barochův pramen, ponorné potoky u Horního Slavkova nebo téměř zapomenutá štola sv. Prokopa. Tradičně nechybí články o nových “objevech” a pozorováních druhů v našem kraji – vzácném migrantu orlu volavém, teplomilném modráskovi štírovníkovém nebo botanických zajímavostech na obnažovaném dně nádrže Skalka. Samozřejmě je připraven další díl seriálu „Udělali jsme pro přírodu“. Těší nás, že stále je o čem psát. Znamená to, že můžeme přírodě pomáhat. Tentokrát jde o obnovu remízů u Otročína. Toto je jen malé nahlédnutí do nového čísla časopisu Arnika. Více už najdete v jeho stránkách.
Sháníme stále příspěvky do našeho časopisu a hledáme nové přispěvatele. Pokud tedy máte zajímavý objev, zaznamenali jste aktuální událost v našem kraji či se věnujete nějakému tématu s přírodovědným, vlastivědným či historickým zaměřením, neváhejte nám svůj článek poslat. Arnika uveřejňuje původní, tedy dosud jinde nepublikované, příspěvky a výsledky vlastní výzkumné práce populárně naučnou formou. Více informací pro autory článků se dozvíte na webu www.casopis-arnika.cz.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist