Ilona Mazalová "> Pět dní chybí do startu dubnové Výzvy 10 000 kroků - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pet-dni-chybi-do-startu-dubnove-vyzvy-10-000-kroku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Pět dní chybí do startu dubnové Výzvy 10 000 kroků

27. března 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Po zimě potřebujeme vyčistit nejen svou domácnost, ale také osvěžit naši mysl. Výzva 10 000 kroků je skvělou příležitostí k tomu udělat pořádek v sobě. Proto neváhejte s přihlášením na webových stránkách desettisickroku.cz.

Chůze není jen fyzickou aktivitou, ale posiluje také naši mysl a představuje skvělou prevenci proti nemocem a civilizačním chorobám. „Prevence má na naše zdraví mnohonásobně větší vliv než schopnost našeho zdravotnictví diagnostikovat a léčit nemoci. Vždy je lepší něčemu předcházet než potom řešit až následky, které jsou mnohdy už obtížně napravitelné,“ zdůraznil význam prevence pro naše zdraví Roman Havlík, ředitel Fakultní nemocnice Olomouc a ambasador Výzvy 10 000 kroků.

Celorepubliková Výzva 10 000 kroků se snaží o znovunavrácení chůze do života jako běžného způsobu dopravy na krátké vzdálenosti. Více než 70 měst a obcí a 14 000 aktivních účastníků se zapojilo do této akce. Speciálně upravené bodování umožňuje účastníkům s vyšším věkem a hmotností vyrovnat se ostatním, čímž se podporují rovné šance účastníků.

„Chůze se tak stává nejen prostředkem ke zlepšení zdraví lidí napříč generacemi, ale také vede k posílení zájmu o veřejný prostor v místě, ve kterém účastníci žijí,“ vidí další přínos akce Ivana Holubová, koordinátorka Zdravého města. Akce probíhá dvakrát ročně v dubnu a říjnu, a každá další účast přispívá k vytváření zdravější a aktivnější komunity.
Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist