https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/philippe-busquin-hovori-na-konferenci-o-novych-moznostech-satelitu-v-oblasti-celosvetoveho-monitoringu-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Evropská komise, český text ICEU: Philippe Busquin hovoří na konferenci o nových možnostech satelitů v oblasti celosvětového monitoringu životního prostředí a bezpečnosti (GMES)

Na konferenci pořádané belgickým předsednictvím v pondělí 15. října předložil komisař odpovědný za výzkum Philippe Busquin iniciativu Komise, zaměřenou na vybudování nových satelitních kapacit pro monitoring životního prostředí a sběr bezpečnostních informací.

Účelem konference je představit koncepci GMES a projednat akční plán navrhovaný společně Komisí a Evropskou kosmickou agenturou (ESA).
<p>
Závěry konference poslouží jako podklady pro jednání Rady EU pro výzkum (dne 30. října) a Rady EU pro životní prostředí (29. října) a také na zasedání Rady ESA ve dnech 14. a 15. listopadu.
<p>
GMES představuje iniciativu k “federalizaci” satelitních systémů a kapacit pozorování Země, což umožní zajistit nové popř. zlepšit stávající informační služby na podporu politiky ochrany životního prostředí, zemědělství, civilní ochrany, humanitární pomoci či vnějších vztahů. Komise tuto iniciativu zahájila v roce 1998 společně s ESA a národními kosmickými agenturami.
<p>
Nedávno o účast vyjádřily zájem i další státy, např. Rusko.
<p>
[Text projevu <a href="http://europa.eu.int/rapid/start/cgi/guesten.ksh?p_action.gettxt=gt&doc=SPEECH/01/462|0|RAPID&lg=FR" target="_blank">SPEECH/01/462</a>]
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist