Dalibor Dostál "> Podáním daňového přiznání mohou lidé pomoci přírodě. Startuje aplikace Daneproprirodu.cz - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/podanim-danoveho-priznani-mohou-lide-pomoci-prirode.startuje-aplikace-daneproprirodu.cz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká krajina: Podáním daňového přiznání mohou lidé pomoci přírodě. Startuje aplikace Daneproprirodu.cz

6. března 2024 | Česká krajina
Autor: Dalibor Dostál, tel: +420606635303
Termín podání daňového přiznání se blíží. Letos poprvé mohou lidé podáním daňového přiznání přes aplikaci Daneproprirodu.cz pomoci s ochranou přírody od těch nejmenších organismů, jako jsou světově unikátní perloočky, přes luční mravence nebo motýly, až po ta nejmohutnější zvířata, jako jsou zubři. Aplikaci připravila ochranářská společnost Česká krajina ve spolupráci s projektem Daňové přiznání pomáhá.

„V těchto dnech začínají lidé přemýšlet o tom, jak správně vyplnit daňové přiznání za rok 2023. Mohou přitom využít výborného pomocníka. Odborníci z onlinepriznani.cz, kteří stojí za projektem Daňové přiznání pomáhá, vytvořili bezpečnou a velmi jednoduchou aplikaci, díky níž lidé vyplní svoje přiznání jako s asistencí zkušeného daňového poradce a zároveň mohou přispět na dobrou věc. Konkrétně na divoké koně, zubry a pratury a obnovu vzácné přírody pomocí pastvy velkých kopytníků,“ vysvětlil Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina.

Jak to funguje? Daňové přiznání lidé vyplní v aplikaci v pár jednoduchých krocích, jako v dotazníku. Aplikace se ptá a lidé pouze odpovídají. Je to tak jednoduché, že připravit si přiznání zvládne každý do patnácti minut sám, i když daním nerozumí. Jak vysoké daně vychází, uvidí každý po celou dobu v průběžném výpočtu.

Letos tak lidé mohou vyplněním daňového přiznání pomoci nejenom státnímu rozpočtu, ale také obnově vzácné přírody. Stačí, když na to půjdou přes

Daneproprirodu.cz

Peníze, které lidé ušetří za služby účetní, tak mohou věnovat na ochranu přírody.

Ochranářská společnost Česká krajina na projektech spojených s ochranou přírody spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, Botanické zahrady hlavního města Prahy, Zoo Liberec, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.

Projekty návratu a ochrany velkých kopytníků podporuje Akademie věd ČR v rámci programu Strategie AV 21, Záchrana a obnova krajiny, dále společnosti Nadace Benetheo, Nadace Qminers, Accace, Semix, ProfiG2, Bird & Bird, Nadační fond rodiny Orlických, Printwell, Delta Light Czech, Bříza & Trubač, advokátní kancelář, Zelená domácnost, Amanita Design, Linde, Vertue, Pro živou zahradu, JK Jitka Kudláčková, Nadace ČEZ, Megabooks CZ, Net4Gas, Pivovar Zubr, Cestovní kancelář Periscope Skandinávie, Hotelová škola Poděbrady, Operační program Životní prostředí, Státní fond životního prostředí, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, Středočeský kraj, Jihomoravský kraj, Město Milovice, Město Benátky nad Jizerou, American International school ve Vídni, milovická Mateřská škola Kostička, sdružení Přátelé a rodáci Milovic i veřejnost.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist