Radek Drahný "> Projekt Via Fabrilis sklízí úspěchy - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/projekt-via-fabrilis-sklizi-uspechy
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Projekt Via Fabrilis sklízí úspěchy

12. dubna 2013 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
Nedávno dokončený projekt Via Fabrilis – cesta řemeslných tradic, zaměřený na rozvoj cestovního ruchu a zachování kulturního dědictví v příhraničním území, sklízí úspěchy. Dostal se mezi 20 nejúspěšnějších projektů Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika–Polská republika 2007–13. V konkurenci této TOP20 jej můžete i vy svým hlasem na adrese:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dHE1eS04V3Fja1JhSk1HNjNVVTJrTFE6MQ

Projekt měl přinést společné výstavy partnerů na obou stranách hranice (Krkonošské muzeum Správy KRNAP a Muzeum Ceramiki Boleslawiec) a vydání řady publikací propagujících řemeslné tradice. Zahrnoval také rekonstrukci kulturní památky tří historických domků na náměstí Míru ve Vrchlabí (se sídlem Hlavního informačního střediska Správy KRNAP) a dostavbu repliky čtvrtého historického domu, zbořeného na začátku 50. let 20. století, čímž byly rozšířeny výstavní prostory o novou expozici tradičních krkonošských řemesel. Rekonstruováno bylo také partnerské muzeum v Boleslawci.

Významným počinem v rámci propagace kulturního dědictví regionu bylo vytvoření stezky Via Fabrilis – cesty řemeslných tradic. Ta vede po trase Vrchlabí – Boleslawiec a spojuje místa z daného úhlu pohledu významná a zajímavá. V nich se na české straně, od Vrchlabí po Harrachov, přes Jilemnici, Poniklou, Vysoké nad Jizerou a Paseky nad Jizerou, mohou návštěvníci prostřednictvím muzejních expozic či exkurzí do provozu seznámit s tradicí a někde i současností jak některých více či méně běžných řemesel, tak i čistě krkonošských specifik (http://www.viafabrilis.eu/).

Projekt „Via Fabrilis – cesta řemeslných tradic“ připravila Správa KRNAP společně spolu s Muzeem keramiki v polském Boleslawci. Jeho cílem bylo podpořit rozvoj cestovního ruchu a zachování kulturního dědictví v příhraničním území. Projekt celkem za více než 615 tisíc € byl podán v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika–Polská republika 2007–13.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap. Informace o aktuálním dění v Krkonošském muzeu najdete na profilu http://www.facebook.com/krkonosskemuzeum
Radek Drahný, tel: 737 209 900
Vydání tohoto textu bylo podpořeno z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí ČR. Za obsah je zodpovědná výhradně redakce serveru Ekolist.cz a nelze jej v žádném případě považovat za názor MŽP.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist