Romana Šonková "> Řešte negativní dopad vysoké spotřeby masa a mléka, vyzývají světové lídry na klimatické konferenci COP26 nevládní organizace a významné osobnosti - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/reste-negativni-dopad-vysoke-spotreby-masa-a-mleka-vyzyvaji-svetove-lidry-na-klimaticke-konferenci-cop26-nevladni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Compassion in World Farming: Řešte negativní dopad vysoké spotřeby masa a mléka, vyzývají světové lídry na klimatické konferenci COP26 nevládní organizace a významné osobnosti

1. listopadu 2021 | Compassion in World Farming
Autor: Romana Šonková, tel: 778 000 288
Zatímco se dnes sešli v Glasgow vrcholní představitelé z celého světa na klimatické COP26, více než 100 nevládních organizací a významných osobností spojilo své síly a vyzývá vlády, aby se zabývaly vlivem výživy a živočišné výroby na klima, máme-li zabránit klimatické katastrofě.
Prohlášení, iniciované mezinárodní organizací Compassion in World Farming (CIWF), podepsala řada významných osobností a vědců, například profesoři Raj Patel, Peter Singer, Carl Safina a John Webster.
Rovněž jej podpořilo mnoho vlivných nevládních organizací zabývajících se ochranou zvířat a přírody, jako je Greenpeace, Friends of the Earth, World Animal Protection. Připojilo se také 5 českých organizací - Hnutí Duha, NESEHNUTÍ, OBRAZ, Otevři oči a Svoboda zvířat.
Ve společném prohlášení stojí: „Konference COP26 přivádí dohromady lídry z celého světa, aby hledali řešení nebezpečné a bezprecedentní klimatické krize. Vyzýváme vlády, aby 6. listopadu, kdy se program konference zaměřuje na přírodu, věnovaly důkladnou pozornost dopadům potravinářství a živočišné výroby na klima. Lidé od svých lídrů potřebují závazky k okamžitému a celosvětovému řešení vedoucímu k vytvoření udržitelných a zdravých potravinových systémů, které budou prospívat zvířatům, lidem i planetě.
Naše planeta čelí krizi. Problémy spojené s výživou a zemědělstvím se musí stát ústředním tématem debat a světoví lídři musí být připraveni přikročit k razantním změnám.

Pokud se velmi brzy a zásadním způsobem nezmění způsob, jak se stravujeme, nebudeme schopni splnit klimatické cíle a důsledky budou podle vědeckých prognóz katastrofické. Celosvětová spotřeba masa a mléčných výrobků se musí výrazně snížit, pokud máme dosáhnout cílů udržitelného rozvoje OSN. Pokud chceme také zmírnit úbytek biodiverzity, je zapotřebí přiklonit se k zemědělství šetrnému k přírodě s důrazem na vyšší welfare zvířat. Celý svět se dívá.

Romana Šonková, vedoucí CIWF Česko, říká: „Světoví lídři se sjeli na konferenci COP26, aby se pokusili vyřešit stále se prohlubující klimatickou krizi. Přesto však i nadále přehlížejí „pomyslnou krávu v místnosti”. Navzdory všem více než přesvědčivým důkazům, že konzumace masa je jednou z hlavních příčin klimatické krize, národní vlády si stále nedokážou připustit skutečnost, že výživa a zemědělství hrají jednu z hlavních roli v devastaci naší planety. Doufáme, že naše společné prohlášení napomůže rozproudit diskusi na toto nesmírně důležité téma.”
Romana Šonková, tel: 778 000 288
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist