https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/senator-orel-za-zelene-podporil-slovenskou-iniciativu-my-sme-les
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Senátor Orel (za Zelené) podpořil slovenskou iniciativu My sme les

10. prosince 2017 | Strana zelených
Na Slovensku vznikla občanská iniciativa My sme les, která má za cíl zachránit slovenské lesy. Petr Orel, senátor za Zelené, k tomu píše:

„Slovensko nesmírně rád navštěvuji, cítím se tam doma, miluji tamní hory a krajinu. Je tam pořád ještě opravdová divočina a v neposlední řadě tam mám velmi blízké přátele – kamarády, se kterými úzce spolupracuji na ochranářských projektech.

Jsem toho soudu, že výzva My sme les je zcela na místě, přišla možná na poslední chvíli, nicméně jsem přesvědčen, že díky masové podpoře může výzva přinést pozitivní výsledek. Pozitivní je, že diskuse už běží, věřím, že se politická reprezentace, odpovědný resort a lesnická veřejnost na Slovensku vážně zamyslí nad stávající situací a dojde k dohodě. Je to bezesporu v zájmu všech.

Situace u nás není o mnoho lepší, nemyslím si však, že jsou lesy přetěžovány, nicméně vlivem kůrovcové kalamity a dalšímu akutnímu ohrožení některých druhů dřevin, např. jasanů, je situace bezesporu vážná, minimálně v Moravskoslezském kraji.

Začít vážně mluvit o stanovení určitého procenta bezzásahových ploch lesů je i u nás velmi aktuální. Měli bychom účinněji chránit a šetřit ohrožené typy lesní vegetace, jako např. horské klenové bučiny. Jde o velmi cenný genofond. Je potřeba však najít porozumění mezi ochranářskou a lesnickou veřejností a bezesporu vše také ekonomicky provázat.“
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist