Alfréd Schubert "> Skupina MOL kupuje bioplynovou stanici Szarvas - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/skupina-mol-kupuje-bioplynovou-stanici-szarvas
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MOL: Skupina MOL kupuje bioplynovou stanici Szarvas

1. června 2023 | MOL
Autor: Alfréd Schubert
Skupina MOL se dohodla se společností BayWa AG na koupi bioplynové stanice Szarvas – zařízení na zpracování odpadu využívajícího organické odpady k výrobě elektřiny a tepla prostřednictvím kombinované výroby tepla a elektřiny s kapacitou v špičce přibližně 4 megawatty (MW). Závod ročně zpracuje více než 40 000 tun odpadu z produkce masa v regionu a dalších 53 000 tun zbytkového odpadu (např. kejdy a hnoje) ze sousedních chovů hospodářských zvířat a masokombinátů. Kromě toho se jako surovina používá přibližně 18 000 tun zemědělského substrátu, který dohromady produkuje více než 12,5 milionu metrů krychlových bioplynu.Skupina MOL usiluje o rozšíření svého portfolia biopaliv tak, aby splňovalo cíle stanovené směrnicí Evropské unie o obnovitelných zdrojích energie. Tato akvizice je rovněž v souladu s cíli akčního plánu REPowerEU, který stanovil vysoký cíl pro výrobu bioplynu a metanu s cílem přiměřeně zvýšit celkovou energetickou nezávislost Evropské unie. Základní součástí identity a myšlení Skupiny MOL v oblasti provozu a rozvoje je smysl pro odpovědnost za bezpečnost dodávek energie v regionu střední a východní Evropy.Pro Skupinu MOL je akvizice bioplynové stanice Szarvas (která podléhá schválení maďarského úřadu pro hospodářskou soutěž) skvělou příležitostí k rozšíření portfolia udržitelné výroby energie s potenciálem realizovat cenné synergie uvnitř společnosti. Szarvas má nejen jednu z největších kapacit na výrobu bioplynu ve střední a východní Evropě, ale nachází se také v oblasti, kde jsou přítomny a aktivní průzkumné a těžební aktivity společnosti MOL. To vytváří jedinečnou synergii tím, že poskytuje infrastrukturu pro zlepšení produkce bioplynové stanice. Skupina MOL má interní know-how, osvědčené postupy a bioplynová stanice Szarvas může Skupině přinést nové znalosti, které podpoří rozvoj udržitelného portfolia Skupiny MOL. Společnost zároveň prokázala důvěryhodný záměr stát se regionálním trendsetterem v energetické transformaci.

V souladu se svou strategií SHAPE TOMORROW 2030+ se Skupina MOL zavázala podporovat udržitelnost a přispívat k oběhovému hospodářství prostřednictvím strategických partnerství, inovativního výzkumu a vývoje a cílených investic. Skupina MOL aktivně utváří krajinu zeleného chemického, petrochemického a rafinérského průmyslu a pozitivně ovlivňuje životní prostředí.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist