Petra Schnitzerová "> Staňte se netopýřími výzkumníky! Batůžek s vybavením pro večerní pozorování je nově k zapůjčení v Třeboňské záchranné stanici. - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stante-se-netopyrimi-vyzkumniky-batuzek-s-vybavenim-pro-vecerni-pozorovani-je-nove-k-zapujceni-v-trebonske-zachranne-stanici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Společná tisková zpráva České společnosti pro ochranu netopýrů (ČESON) a Třeboňské záchranné stanice: Staňte se netopýřími výzkumníky! Batůžek s vybavením pro večerní pozorování je nově k zapůjčení v Třeboňské záchranné stanici.



Program Netopýří výzkumníci přináší jedinečnou příležitost seznámit se blíže se světem tajuplných nočních savců při večerních vycházkách do přírody. Připravila jej Česká společnost pro ochranu netopýrů a jeden z výzkumnických batůžků s ultrazvukovými detektory a dalšími pomůckami si nyní školní třídy i jiné dětské skupiny mohou zdarma zapůjčit v Třeboňské záchranné stanici. Další batohy jsou zájemcům k dispozici v Praze, v přípravě jsou výpůjční místa v Olomouci, Brně a Českých Budějovicích. Všichni, kteří se vydají za netopýřím dobrodružstvím, se mohou zapojit do aktuálně probíhající soutěže o nejlepší blogový příspěvek.
Program Netopýří výzkumníci umožňuje školním třídám, zájmovým kroužkům, oddílům i dalším dětským skupinám nahlédnout zblízka do fascinujícího světa netopýrů s pomocí moderní techniky. „Každý z výzkumnických batůžků, jež jsou pro kolektivy zdarma k zapůjčení, obsahuje tři ultrazvukové detektory, silnější baterku, příručku k práci s detektorem a klíčem k určování netopýrů podle hlasů, knihu „Poznáváme naše savce“ a tipy na vycházky v okolí daného města. Jedna ze sad je nyní nově k dispozici na jihu Čech, a to ve spolupráci s  Třeboňskou záchrannou stanicí“, vysvětluje Petra Schnitzerová z ČESON a doplňuje: „Další dva batůžky máme ve Stanici přírodovědců při DDM Praha, během září přibydou výpůjční místa v Brně a Olomouci a na jaře 2023 v Českých Budějovicích“. Veškeré informace k projektu  Netopýří výzkumníci lze nalézt na webu napude.sousednetopyr.cz. Batůžek označený logem programu, které mimochodem pochází z dílny třeboňského kreslíře a přírodovědce Václava Bartušky, si lze v Třeboni po předchozí domluvě a složení vratné zálohy zapůjčit až na 14 dní. „Pro skupiny, které se budou chtít o letounech dozvědět více, nabízíme v rámci jihočeského kraje výukové programy a přednášky doprovázené ukázkou našich trvale handicapovaných ochočených netopýrů rezavých, Růženy a Ocáska,“ doplňuje ještě Zuzana Chabadová z Třeboňské záchranné stanice, která zde má agendu netopýřích batůžků na starosti.
„Všechny dětské kolektivy, které se vypraví na večerní vycházku za netopýry, ať už s našimi batůžky, nebo se svým vlastním vybavením či v rámci některé z vycházek pořádaných ČESON i dalšími organizacemi, se mohou zapojit do soutěže o nejlepší blog. První kolo má uzávěrku již koncem října, tak neváhejte a zašlete nám příspěvek o tom, co jste prožili na vaší vycházce! Výherce zveřejníme a odměníme věcnými cenami“, vyzývá na závěr Schnitzerová.

Podrobnější informace: Petra Schnitzerová (ČESON), tel. 605 870 323, netopyr@ceson.org, Olga Růžičková (ČESON a ZS Třeboň), tel. 777 750 110, vydry@vydry.org
Petra Schnitzerová, tel: 605 870 323
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist