Mgr. Kateřina Havránková "> Středoškoláci vyrazí poznávat krásy plzeňských pokladů - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/stredoskolaci-vyrazi-poznavat-krasy-plzenskych-pokladu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Spolek Ametyst: Středoškoláci vyrazí poznávat krásy plzeňských pokladů

31. ledna 2024 | Spolek Ametyst
Autor: Mgr. Kateřina Havránková, tel: 722672007
Projekt rozvíjí předchozí projekty, které byly v minulých letech podpořeny NFZP, konkrétně: “E-learning a terénní programy v Plzni a okolí”, “Putování za plzeňskými poklady” a “Plzeňské poklady pro nejmenší”, jejichž cílem bylo přiblížit všem věkovým kategoriím přírodě blízké lokality v Plzni a jejím bezprostředním okolí (Mikulka, Lobezská jezírka, Ostrá Hůrka, Hradiště, Zábělá).

Nyní máme možnost k těmto místům přidat 2 nové “poklady” - Bolevecké rybníky a Božkovský ostrov, které již nyní lektoři a přírodovědní odborníci z Ametystu důkladně mapují a zpracovávají základní pojmy a principy managementu lokalit. Jejich společné výstupy následně poslouží k doplnění e-learningu Plzeňských pokladů (https://www.plzenskepoklady.cz/). Zájemci zde najdou informační oporu na cestě k poznání těchto míst. Spolek Ametyst dále vytvoří nové terénní výukové programy zaměřující se na žáky a učitele středních škol. Ti budou moci zcela zdarma, v doprovodu lektorů, tato místa prozkoumávat všemi smysly prostřednictvím metod zážitkové pedagogiky, místně zakotveného učení a zároveň získají badatelským způsobem znalosti o přírodě a péči o ní.

O své zážitky z prvního průzkumu a ze samotné přípravy projektu se podělila lektorka Ametystu Kateřina Havránková: „Při průzkumu obou lokalit jsme byli svědky krásné scenérie, kterou nové plzeňské poklady nabízí během zimních měsíců. Již nyní aktivně pracujeme na didaktických materiálech a těšíme se spolupráci se středními školami.”

Lektorka Ametystu Hana Kovandová taktéž připojila své pocity z průzkumu nových lokalit: „Ani mrazivé ráno nás neodradilo od průzkumu vybraných nových plzeňských lokalit pro výuku. I tak jsme měli možnost seznámit se s daným místem a pozorovat jeho prvky, ať z hlediska živé, tak i neživé přírody. Nedílnou součástí byl i pohled na utváření městské krajiny, kde se promítá život a činnost člověka.“

Pojďte i Vy s námi vyrazit do terénu, bádat a zkoumat krásy, které plzeňské poklady nabízí!

V případě zájmu volejte 735 176 581 nebo pište na objednavky@ametyst21.cz

Bližší informace naleznete na stránkách Spolku Ametyst http://www.ametyst21.cz/, Nadační fond Zelený poklad https://www.zelenypoklad.org/ a Plzeňské poklady https://www.plzenskepoklady.cz/.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist