https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/telefonica-o2-pomaha-ecobatu-ve-sberu-baterii
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Telefonica - o2: Telefonica - o2 pomáhá Ecobatu ve sběru baterií

16. listopadu 2007 | Telefonica - o2, tel: +420 774 878 410
Nejen díky zákonu o odpadech se do třídění a sběru vybitých baterií zapojuje stále větší počet organizací. V budově Telefonicy - o2 byl minulý týden nainstalován sběrný box na použité monočlánky. Jedním z cílů projektu je podporovat v zaměstnancích ekologické vnímání a usnadnit jim zapojení se do tohoto sběrného systému.

Nový sběrný box na použité monočlánky spolu s klíčem, který má symbolizovat zapojení zaměstnanců Telefonicy - o2 (To2) do systému zpětného odběru použitých baterií, předal jednatel společnosti Ecobat Petr Kratochvíl výkonnému řediteli pro lidské zdroje a podpůrné služby Martinu Bekovi. „Z baterií, vyhozených s běžným odpadem se časem uvolní nebezpečné látky, které prosakují do vody a spodních vod. Vzhledem k nepatrné velikosti monočlánků mají lidé tendenci nebezpečí nesprávně likvidovaných monočlánků podceňovat“, vysvětlil Petr Kratochvíl. Je třeba jim stále připomínat, že baterie vyhozená s běžným odpadem, ohrožuje vážně životní prostředí.
Veselý maskot žabák BAT rozdával při této příležitosti zaměstnancům To2 propagační letáky o činnosti Ecobatu a vysvětloval problematiku třídění baterií.
Zaměstnanci To2 v BBC centru mohou nyní použité baterie z domova i zaměstnání odevzdat přímo do sběrného boxu, který je nainstalován ve vestibulu vstupní haly. Cílem projektu je posílit v lidech ekologické vnímání a vybrat zde v BBC centru 3 baterie na hlavu ročně. „Od spolupráce očekáváme vytvoření dalších míst zpětného odběru po celé republice“, doplnil Květoslav Zahrádka z útvaru kvality společnosti.
To2 se zapojila do systému zpětného odběru baterií ještě před tím než tato povinnost vyplývala ze zákona. „Ve značkových prodejnách a některých administrativních budovách bylo k dnešnímu dni sesbíráno zhruba 40 000 kusů použitých monočlánků, což jsou 3 tuny“, uvedl k této spolupráci s To2 Petr Kratochvíl.
Nezisková společnost Ecobat se problematikou správného třídění baterií zabývá od roku 2003 a v současné době provozuje 6250 sběrných míst na území celé republiky. Těžištěm její činnosti je spolupráce se školami a společnostmi, kde se snaží osvětou ovlivnit ekologické myšlení dětí i dospělých.

V loňském roce se v České republice vybralo 184 tun použitých galvanických článků. V průměru tak na jednoho obyvatele připadla jedna vrácená tužková baterie. Podle kvót Evropské Unie by na hlavu měly připadnout minimálně tři vrácené baterie ročně.

Podrobné informace o správném třídění použitých baterií dodá: RNDr Petr Kratochvíl, jednatel společnosti ECOBAT, mobilní telefon: 605 229 440
, tel: 420 774 878 410
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist