Lucie Moravcová "> Ukažte se ve své kůži! vyzývají ochránci zvířat - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ukazte-se-ve-sve-kuzi-vyzyvaji-ochranci-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Svoboda zvířat: Ukažte se ve své kůži! vyzývají ochránci zvířat

25. listopadu 2016 | Svoboda zvířat
Autor: Lucie Moravcová, tel: 736 766 188
Při příležitosti dnešního Světového dne bez kožešin spustila organizace Svoboda zvířat novou kampaň s názvem Ve své kůži. V rámci ní vyzývají ochránci zvířat veřejnost, aby vyjádřila svůj nesouhlas s kožešinovou módou prostřednictvím fotky hashtagu #vesvekuzi napsaného na vlastním těle.

Při příležitosti dnešního Světového dne bez kožešin spustila organizace Svoboda zvířat novou kampaň s názvem Ve své kůži. V rámci ní vyzývají ochránci zvířat veřejnost, aby vyjádřila svůj nesouhlas s kožešinovou módou prostřednictvím fotky hashtagu #vesvekuzi napsaného na vlastním těle.

„Smyslem kampaně je zaktivovat veřejnost a nabídnout jí zábavnou formu, jak ukázat, že nesouhlasí s chovem a zabíjením tzv. kožešinových zvířat kvůli módním ozdobám a bambulím na čepicích,“
uvádí Lucie Moravcová, koordinátorka kampaně ze Svobody zvířat.

Kampaň má za cíl podpořit návrh zákona na ochranu zvířat proti týrání, který by v ČR zrušil kožešinové farmy a jenž v Poslanecké sněmovně čeká na své druhé čtení. V brzké době jej bude projednávat zemědělský výbor a výbor pro životní prostředí. Zákon prošel prvním čtením počátkem listopadu (ST 742).

„Kromě fotografie s hashtagem #vesvekuzi, který si lidé napíšou na své vlastní tělo, mohou také podepsat Petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR, pod níž jsme již vybrali přes 30 000 podpisů,“ dodává ještě Moravcová.

V České republice je v současné době registrováno 9 farem, kde se chovají norci a lišky. Tato stále ještě nedomestikovaná zvířata jsou držena v nevyhovujících podmínkách (v malých a strohých klecích, které často nemají pevné dno), kde nejsou naplňovány jejich etologické potřeby. Jako důsledek se u nich kromě různých onemocnění, zranění nebo biologických abnormalit projevují také časté poruchy chování pozorovatelné zejména v podobě stereotypních pohybů a sebepoškozujícího chování. Bolestivý je též způsob, jakým jsou tato zvířata zabíjena. Lišky jsou usmrcovány pomocí elektrod, které se jim zavedou do tlamy a konečníku, norci jsou zase udušeni ve výfukových plynech či oxidem uhličitým.

Se zákazem chovu tzv. kožešinových zvířat by podle reprezentativního průzkumu CVVM z konce roku 2015 souhlasilo 70 % občanů ČR. Ke zrušení kožešinových farem již české zákonodárce vyzvaly také světové organizace na ochranu zvířat, ale i mezinárodní a česká odborná veřejnost.

Více informací najdete na www.protisrsti.cz nebo na www.svobodazvirat.cz.
Lucie Moravcová, tel: 736 766 188
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist