Petr Plocek "> UniCredit již šestnáctý rok po sobě podpoří iniciativu Hodina Země - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/unicredit-jiz-sestnacty-rok-po-sobe-podpori-iniciativu-hodina-zeme
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

UniCredit Bank: UniCredit již šestnáctý rok po sobě podpoří iniciativu Hodina Země

24. března 2023 | UniCredit Bank
Autor: Petr Plocek, tel: + 420 606 694 156
Již šestnáctý rok po sobě se skupina zapojí do iniciativy Hodina Země. Zítra, v sobotu 25. března ve 20:30 hodin místního času, UniCredit zhasne na šedesát minut světla v 35 budovách skupiny ve dvanácti zemích, kde působí.

Hodina Země, iniciativa Světového fondu na ochranu přírody (WWF), je od svého vzniku v roce 2007 známá svým „zhasnutím světel“, při níž lidé na celém světě zhasínají světla, aby symbolicky podpořili planetu a zvýšili povědomí o environmentálních problémech, které ji ovlivňují.

Letos se však Hodina Země zaměřuje nejen na zhasnutí světel. Výzvou „Zhasněte. Darujte hodinu Zemi“ chce WWF prostřednictvím Hodiny Země zdůraznit význam evropské přírody a upozornit na potřebu ji obnovit.

Fiona Melroseová, ředitelka oddělení Group Strategy and ESG v UniCredit, uvedla: „Každoročně se zapojujeme do iniciativy Hodina Země. Naše účast je jasným důkazem úsilí skupiny podporovat udržitelnost a společně postupovat v boji proti změně klimatu. Témata ESG jsou i nadále součástí všeho, co děláme. Nedávno jsme ostatně zveřejnili naše cíle v oblasti nulových vlastních emisí (Net Zero) v prvních odvětvích s vysokými emisemi uhlíku do roku 2030: ropný a plynárenský průmysl, energetický průmysl a automobilový průmysl. Definujeme také plán skupiny na dosažení nulových vlastních emisí do roku 2030 prostřednictvím optimalizace prostor, energetické účinnosti, elektrické energie z obnovitelných zdrojů a transformace topných systémů.“

Cílem UniCredit je dosáhnout pozitivního a udržitelného přechodu na ekologickou energii, která bude mít co nejmenší negativní dopad na planetu a její obyvatele.

Snažíme se snižovat naši ekologickou stopu tím, že nakupujeme elektrickou energii z obnovitelných zdrojů, zvyšujeme energetickou účinnost našich prostor a datových center, podporujeme naše zaměstnance pomocí udržitelnějších řešení v oblasti mobility a nakupujeme od ekologických dodavatelů. Tento přístup podporuje i implementace systémů environmentálního řízení v celé skupině.

Jsme signatářem zásad odpovědného bankovnictví (Principles for Responsible Banking), včetně závazku v rámci PRB v oblasti finančního zdraví a inkluze. Připojili jsme se k síti nadace Ellen MacArthurové, která se věnuje oběhovému hospodářství, a jako první banka z Itálie jsme se na konferenci COP15 přihlásili k zásadám udržitelného rozvoje STEEL a financování biodiverzity. To vše je konkrétním důkazem toho, jak jsou hodnoty ESG zakotveny v našem podnikání a kultuře.

Integrovaná zpráva skupiny za rok 2022 podrobně popisuje, jak hodláme v průběhu času vytvářet udržitelnou hodnotu v rámci společného cíle, kterým je umožnit komunitám posun vpřed.Za Českou republiku se do iniciativy Hodina Země zapojila pobočka UniCredit Bank Filadelfie v ulici Želetavská a Bankovní dům na náměstí Republiky. Světla zhasnou ve 20:30.
Petr Plocek, tel: 420 606 694 156
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist