Jana Pohlová "> Virtuální stezka představí plzeňské přírodní poklady - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/virtualni-stezka-predstavi-plzenske-prirodni-poklady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Spolek Ametyst: Virtuální stezka představí plzeňské přírodní poklady

12. června 2023 | Spolek Ametyst
Autor: Jana Pohlová, tel: 608440557
Spolek Ametyst nově nabízí veřejnosti možnost virtuální stezky po přírodně zajímavých lokalitách města Plzně. Web plzenskepoklady.cz nabízí přehled historie a přírodních krás Hradiště, Ostré hůrky, Mikulky, Lobezského parku a Zábělé. Informace jsou doplněné fotogalerií a e-learningem. U jednotlivých lokalit jsou také informace o umístěných keškách. “Naším cílem bylo pohodlně představit lidem místa v Plzni, která jsou svým způsobem unikátní. Doufáme, že virtuální stezka podnítí v lidech chuť vyrazit ven a navštívit zajímavé lokality, které mají třeba jen kousek od svého bydliště,” říká lektorka Lenka Prunerová.

Projekt Putování za plzeňskými poklady podpořil Nadační fond Zelený poklad. „Spuštěním virtuální stezky a distribucí letáčku, který propaguje její vznik, uzavíráme rok a půl naší práce. Projekt jsme rozšířili o lokalitu Zábělá. Dále proběhlo 10 terénních výuk pro plzeňské základní školy. Společně do terénu s námi vyrazily například 28. základní škola, 11. základní škola nebo Benešova základní škola. Nejoblíbenější lokalitou je Lobezský park.” prozradila Lenka Prunerová. Její kolegyně Jana Pohlová dodává: „S představováním plzeňských pokladů nekončíme. V navazujícím projektu Plzeňské poklady pro nejmenší, který opět podpořil Nadační fond Zelený poklad, nyní probíhají pilotní výuky pro děti z plzeňských mateřských škol. Spolek Ametyst dále plánuje vycházky pro veřejnost a seminář pro pedagogy zaměřený na pobyt venku a terénní výuku pro mateřské školy.” Lenka Prunerová dodává: “Kromě již zmiňovaných výuk pro mateřinky připravujeme ještě výtvarnou soutěž pro školní kolektivy i jednotlivce, kterou naše putování po plzeňských pokladech v příštím školním roce uzavřeme”. Více podrobností o akcích pořádaných Spolkem Ametyst najdete na facebookové stránce www.facebook.com/spolekametyst a na stránkách organizace www.ametyst21.cz.
Jana Pohlová, tel: 608440557

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist