Jan Nový "> Vypravte se v neděli 23. října do Třeboňské záchranné stanice na rozlučku s ježky - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/vypravte-se-v-nedeli-23.rijna-do-trebonske-zachranne-stanice-na-rozlucku-s-jezky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Český nadační fond pro vydru: Vypravte se v neděli 23. října do Třeboňské záchranné stanice na rozlučku s ježky

18. října 2022 | Český nadační fond pro vydru
Autor: Jan Nový, tel: 725 503 563


Třeboňská záchranná stanice srdečně zve na druhý ročník akce nazvané „Ježčí návraty, aneb zpátky do listí“, jež je určena především rodinám s dětmi. V neděli 23. října 2022 od 14:00 hodin bude připravena dílnička s vyráběním ježčích obydlí, beseda o životě a ochraně ježků s doprovodem ochočených ježatých pomocníků Bodliny a Drápky, chybět nebude ani podzimem vonící čaj pro všechny zimomřivé. Na závěr budou v areálu Třeboňské přírodní učebny navráceni do přírody uzdravení a vykrmení ježci, kteří se do péče stanice na podzim dostali coby osiřelá mláďata nebo v důsledku zranění.

Ježci bývají početnými pacienty v záchranné stanici především koncem léta a na podzim, kdy je jejich aktivita vysoká, neboť se snaží pořádně vykrmit před zimním spánkem. Málokdo také ví, že ještě koncem léta a po část podzimu se rodí množství ježčích mláďat. Do péče se tak nejčastěji dostávají malí sirotci ze „zlikvidovaných“ hromad větví a listí, ježci poranění zahradní technikou nebo pokousaní psy. Cílem záchranné stanice není jen péče o poraněná zvířata, ale také předcházení úrazům pomocí osvěty mezi širokou veřejností. O tom, jak žijí a co ohrožuje bodlinaté obyvatele našich parků a zahrad, se lidé více dozvědí na akci „Ježčí návraty aneb, zpátky do listí“, jež se uskuteční v Třeboňské záchranné stanici již tuto neděli 23. října od 14:00 hodin.

„Srdečně zveme malé i velké fanoušky (nejen) ježků na výlet do naší stanice, která se nachází nedaleko autobusového nádraží v Třeboni. Připraven je pestrý program – vyrábění ježčích domečků, omalovánky pro nejmenší, beseda s pracovníky stanice o životě a ochraně ježků a setkání s ochočenými bodlináči Drápkou a Bodlinou“, láká Honza Nový. „Loňská akce se setkala s velkým ohlasem, rozhodli jsme se proto uspořádat letos druhý ročník. Ježci patří mezi živočichy, které běžně potkáme v okolí našich domovů, ve vesnicích a městech jsou mnohde jejich populace početnější než ve volné krajině. Lidé ježkům někdy mohou ublížit z pouhé neznalosti a je tedy důležité šířit povědomí o tom, co dělat nebo naopak nedělat, pokud nám na ježčích životech záleží“, doplňuje ředitel stanice.

Expozici zvířat s příběhem v Třeboňské stanici je možné navštívit celoročně, pracovníci se zabývají i realizací ekovýchovných programů pro děti ze školek a škol. Otevírací dobu, aktuální nabídku programů se zvířaty na daný kalendářní rok a mnoho dalšího lze nalézt na webu www.vydry.org. V případě nálezu zraněného živočicha na Třeboňsku a Jindřichohradecku se obracejte na Třeboňskou záchrannou stanici pro volně žijící živočichy na tel. čísle +420 384 722 088 (přesměrování na mobil v případě nepřítomnosti v kanceláři). Kontakty na ZS v dalších regionech se nacházejí na webu zvirevnouzi.cz.
Jan Nový, tel: 725 503 563
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist