https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/zpravy-z-kampane-dostbyloplastu-vodaci-chteji-ocistit-vltavu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Zprávy z kampaně #dostbyloplastu: Vodáci chtějí očistit Vltavu

15. února 2019 | MŽP ČR
Autor: Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534
Záplavy kelímků, tácků a příborů ve Vltavě vloni nadzvedly pádlující studenty Pražského humanitního gymnázia. Zážitek z vodáckého výletu je motivoval k projektu Čistá řeka.

Cílem neziskového projektu Čistá řeka šestice studentů Pražského humanitního gymnázia je omezit používání jednorázových plastů na řece Vltavě, konkrétně v úseku mezi obcemi Vyšší Brod a Boršov nad Vltavou, který je nejvytíženější trasou vodácké sezóny. Ta může v závislosti na počasí trvat od poloviny dubna až do půlky října a v jejím průběhu se v kempech a stravovacích zařízeních spotřebují statisíce jednorázových kelímků, tácků či příborů, které se recyklují jen minimálně či vůbec.

Projekt Čistá řeka proto usiluje o snížení této spotřeby. O vhodnosti zavedení ekologických, opakovatelně použitelných alternativ se snaží přesvědčit nejen provozovatele kempů a restaurací v dané lokalitě, ale také jejich dodavatele a zákazníky.

„Hledali jsme šetrnější alternativu a jako nejlepší se jevil nápad s vícekrát použitelným, 100% recyklovatelným plastem. Dokázali jsme se domluvit s firmami Otoč kelímek a Vratné kelímky, které nás podpoří a jsou schopné nám distribuovat jejich opakovatelně použitelné kelímky,“ říká Marta Tauchmanová, která má na starost představování projektu v dalších školách. S projektem studentům pomáhá ředitel školy Rostislav Konopa a podporu získali i od Ministerstva životního prostředí.

Více o projektu se dozvíte na www.cistareka.eu.
Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534 tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist