https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/benesov-chce-postavit-tridicku-komunalniho-opadu-s-prekladaci-stanici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Benešov chce postavit třídičku komunálního opadu s překládací stanicí

21.2.2022 01:02 | BENEŠOV (ČTK)
Součástí by měl být také sběrný dvůr a malá kompostárna. Ilustrační foto
Součástí by měl být také sběrný dvůr a malá kompostárna. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Benešov chce v místní části Mariánovice vybudovat třídičku komunálního opadu s překládací stanicí. Součástí by měl být také sběrný dvůr a malá kompostárna. Náklady budou přes 100 milionů korun, město chce na akci získat dotaci, řekl ČTK místostarosta Roman Tichovský (ODS). Záměr se nelíbí některým místním lidem, obávají se negativních dopadů na okolí. Tichovský poukázal na to, že nejdřív se musí stejně uskutečnit proces EIA, tedy posouzení vlivu stavby na životní prostředí.
 

Benešov podle Tichovského třídicí linku potřebuje, aby ušetřil na nákladech za odvážení odpadu. Město už nemůže využívat skládku v Přibyšicích, její kapacita je naplněna. Odpad tak musí vozit na vzdálenější skládku do Votic. "Přetříděním by se dosáhlo úspor v dopravě. Když nebudeme mít překládací stanici, tak nás to bude stát víc," uvedl Tichovský.

Přípravy projektu by podle něj měly začít co nejdřív, protože jen proces EIA zabere tři roky. Záměr má však odpůrce, proti zřízení sběrného místa v Mariánovicích se vyslovili při nedávném veřejném fóru pořádaném radnicí. Tichovský míní, že zařízení nebude mít negativní vliv na okolí. Namítl také, že se teprve uskuteční proces EIA, který záměr důkladně posoudí. "Pokud by mělo dojít k nějakému narušení životního prostředí nebo komfortu lidí, tak by to muselo vyrůst jinde. Ale tahle zařízení jsou na Západě běžně ve městech," dodal.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VH

Vladimír Hošek

21.2.2022 11:44
Jen by mě zajímalo kolik se ušetří, když se vzdálenost mění z 10 km na 18 km? Těch 100 mega se zaplatí za 50 nebo 60 let? Nezpochybňuji záměr jen mne zaskočila použitá argumentace.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist