https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/botanicka-zahrada-v-prazske-troji-od-zacatku-brezna-zvysi-vstupne-o-petinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Botanická zahrada v pražské Troji od začátku března zvýší vstupné o pětinu

8.2.2023 00:31 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Botanická zahrada v pražské Troji od začátku března zvýší vstupné o pětinu. Dospělí nově zaplatí místo 150 korun o 30 korun více, dětem a studentům se vstupné zvýší ze 100 na 120 korun a seniorům mezi 60 a 70 lety z 75 na 95 korun. Rodinné vstupné bude namísto 450 nově 540 korun. Senioři nad 70 let budou mít nadále vstup za korunu a děti do tří let zdarma, stejně jako hendikepovaní návštěvníci. Vyplývá to z informačního dokumentu, který projednali městští radní.
 

Zahrada podle dokumentu každý rok pořádá řadu výstav a vzdělávacích aktivit, které se potýkají s růstem cen. "V neposlední řadě bude Botanická zahrada v letošním roce otevírat nový výstavní pavilon a další nově vybudované expozice, které bude nutné provozovat a udržovat. Rostoucí náklady na zajištění vysoké úrovně akcí by měly být reflektovány v navýšení základního vstupného," stojí v dokumentu.

Botanická zahrada byla založena v roce 1969. Přes 20 let ji veřejnost mohla navštívit jen ve dnech otevřených dveří, celoročně přístupná je od srpna 1992. V 90. letech do správy získala památkově chráněnou vinici svaté Kláry a před 20 lety byl otevřen tropický skleník Fata Morgana. Venkovní expozice se rozkládají na ploše téměř 25 hektarů. V areálu mohou návštěvníci vidět 15 000 druhů stromů a květin. V roce 2021 zahradu navštívilo asi 315 000 návštěvníků.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist