https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/chrudim-necha-zpracovat-evidenci-9000-stromu-na-svem-uzemi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Chrudim nechá zpracovat evidenci 9000 stromů na svém území

1.10.2023 09:11 | CHRUDIM (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Martin Mach / Ekolist.cz
Chrudim nechá zpracovat evidenci asi 9000 stromů na svém území. Odborníci posoudí jejich stav, informace zanesou do webové aplikace. Přístup k ní bude mít i veřejnost, řekl radní Aleš Nunvář (Piráti).
 

"Odborníci změří stromy, posoudí jejich stav. Zanesou to do aplikace včetně umístění na mapě," řekl Nunvář. Město na to schválilo 1,45 milionu korun, dodal.

Jde o aplikaci Stromy pod kontrolou, kterou má město od roku 2008, ale informace v ní nejsou často aktualizované. "Já doufám, že evidence stromů povede k jejich lepší údržbě. Protože se domnívám, že máme pořád co zlepšovat," řekl starosta František Pilný (ANO).

Samotná jednorázová evidence všech stromů stačit nebude. Úředníci pak budou mít za úkol aktualizovat každou změnu. "Do 14 dnů provedou záznam, co se stromem stalo, jak se ošetřil, který bude potřeba skácet. Aby databáze měla smysl a efekt. Snad se nám podaří program restartovat, aby byl zcela funkční," dodal Pilný.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

1.10.2023 14:42
Pořádek musí být. A přitom je to taková blbost. Asi nevědí, co s penězi.
Odpovědět
Pe

Petr

1.10.2023 21:41
Já bych navrhoval aplikaci doplnit o funkci "bývalé stromy". Aby se kdokoliv mohl podívat kolik stromů kde bývalo a už nejsou, kolik a za jaké období jich zmizelo ze světa. To by bylo překvápko.
Každoročně se všude pokácí spousta stromů. Někdy to až vypadá jako nějaká povinnost každý rok někde něco vykácet. Nevím proč to děláme. Na starých mapách a fotografiích můžeme vidět, že dříve bývaly stromy téměř všude. Dnes už skoro nikde.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist