https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/do-berlina-pricestoval-bidenuv-zmocnenec-pro-klima-john-kerry
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Do Berlína přicestoval Bidenův zmocněnec pro klima John Kerry

18.5.2021 10:16 | BERLÍN (ČTK)
Demokratický prezident Biden učinil z ekologie prioritu. Přislíbil, že do konce tohoto desetiletí sníží USA své emise skleníkových plynů o polovinu oproti úrovni z roku 2005.
Demokratický prezident Biden učinil z ekologie prioritu. Přislíbil, že do konce tohoto desetiletí sníží USA své emise skleníkových plynů o polovinu oproti úrovni z roku 2005.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Důraz Spojených států a Evropské unie na ochranu klimatu posílí boj proti globálnímu oteplování, prohlásila německá ministryně životního prostředí Svenja Schulzeová, která jednala se zmocněncem amerického prezidenta Joea Bidena pro otázky klimatických změn Johnem Kerrym.
 
"Nové a smělejší klimatické cíle v USA a EU ještě více podpoří globální tažení na ochranu klimatu," uvedla Schulzeová.

Demokratický prezident Biden učinil z ekologie prioritu. Přislíbil, že do konce tohoto desetiletí sníží USA své emise skleníkových plynů o polovinu oproti úrovni z roku 2005. Nařídil také návrat k pařížské klimatické dohodě, kterou jeho republikánský předchůdce Donald Trump odmítl. Biden by rovněž chtěl, aby do roku 2050 byly USA uhlíkově neutrální.

Stejný cíl neutrality, kdy emise oxidů uhlíku budou vyrovnané s jejich kompenzací, si vytyčila i EU. Německá vláda před týdnem rozhodla, že Německo bude postupovat rychleji. Neutrality skleníkových plynů chce dosáhnout již v roce 2045.


reklama

 
Aleš Zápotocký
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist