https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/indonesky-orangutan-podal-pomocnou-ruku-muzi-v-rece-plne-hadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Indonéský orangutan podal pomocnou ruku muži v řece plné hadů

28.3.2020 00:25 (ČTK)
Mezi pozoruhodné okamžiky se nyní zapsalo dojemné setkání mezi orangutanem a mužem na Borneu. Lidoop natáhl ruku, aby muži pomohl v bahnité řece plné hadů.
Mezi pozoruhodné okamžiky se nyní zapsalo dojemné setkání mezi orangutanem a mužem na Borneu. Lidoop natáhl ruku, aby muži pomohl v bahnité řece plné hadů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Svět přírody nás nikdy nepřestane udivovat. Mezi pozoruhodné okamžiky se nyní zapsalo dojemné setkání mezi orangutanem a mužem na Borneu. Lidoop natáhl ruku, aby muži pomohl v bahnité řece plné hadů, napsal zpravodajský server CNN.
 

Tento prchavý okamžik zachytil amatérský fotograf Anil Prabhakar, který byl s přáteli na safari v rezervaci spravované Bornejskou nadací pro přežití orangutanů (BOS).

"Správa rezervace dostala informaci o hadech v této oblasti, a proto se tam vydal strážce, aby je odchytil. A pak jsem uviděl orangutana, který přišel velmi blízko k němu a natáhl k němu ruku," řekl Prabhakar.

Strážci rezervace se podle jeho slov velmi těžko pohybovalo v bahnité vodě. A vypadalo to, jako by orangutan muži říkal: "Můžu nějak pomoct?" dodal Prabhakar. "Byl to velmi emotivní okamžik."

Jedovatí hadi představují krom lesních požárů, ztráty přírodního prostředí a lovu další hrozbou pro kriticky ohrožené orangutany na Borneu. "Dalo by se říct, že hadi jsou jejich největší nepřítel," řekl Prabhakar, geolog z indického státu Kérala.

Strážce popošel dál od lidoopa a vylezl na břeh. "Ti orangutani jsou divocí," odpověděl pak na otázku, proč poodešel dál od podané ruky. "Nevíme, jak budou reagovat."

Celé setkání trvalo jen asi tři nebo čtyři minuty.

Orangutani jsou jedinými asijskými lidoopy a žijí převážně na indonéských ostrovech Borneo a Sumatra. Odhaduje se, že se jejich populace na Borneu během posledních tří generací zmenšila o více než 80 procent.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (5)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

28.3.2020 08:35
Jestli to třeba nebyl nějaký polokroťas a nežebral pamlsek. Ale mělo by to platit spíše obráceně. Kvůli mizejícím pralesům je třeba poskytnout pomoc orangutanům, jejichž domov ukrajují pily v zájmu pěstování palmových plantáží.
Odpovědět
JD

Jaromír Dlouhý

28.3.2020 16:04
Taky dřevorubec!? Tvůj příspěvek neskutečně kvalitně obohatil diskuzi. Díky, vydrž!!
Odpovědět
JD

Jaromír Dlouhý

29.3.2020 20:25 Reaguje na Jaromír Dlouhý
To platilo pro toho idiota, jehož příspěvěk zmizl.
Odpovědět
va

vaber

30.3.2020 11:45
orangutan se chová k lidem lépe,lidštěji, než lidé k orangutanům a jiným tvorům a přesto je považujeme za nižší tvory a klidně zlikvidujeme jejich životní prostředí. Podle vzhladu je to zvíře podle chování je to člověk a u některých lidí je to naopak, podle vzhledu člověk podle chování,zvíře. Příslušnost k lidské rase by neměla být určována vzhledem ale chováním, to by ubylo lidí na planetě, kdyby se použilo takové měřítko.
Odpovědět
LB

Lukas B.

30.3.2020 20:21 Reaguje na vaber
orangutan bude něco jako jeden náš soused, který před pár lety spadl z motorky a nějak si natloukl hlavu. má dva metry, něco přes metrák, znalost čtení a psaní a mluvení mu zůstala, ale emočně je někde na úrovni tříletého dítěte a jeden nikdy neví, co ho napadne. není v principu zlej, ale bacha na něj, a taky, jako orangutan, si rád pochutnává na nakvašeném ovoci a nezná míru (no dobrá, ten orangutan je asi fakt trošku jinej).

nicméně taky bych si v podobné situaci radši dertek popošel stranou.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist