https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jihoafricke-urady-vysetruji-velke-pocty-umrti-lachtanu-zapadne-od-kapskeho-mesta?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jihoafrické úřady vyšetřují velké počty úmrtí lachtanů západně od Kapského Města

10.11.2021 01:10 | PRETORIA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | PabloBD / Flickr
Jihoafrické úřady vyšetřují velké počty úmrtí lachtanů, jejichž mrtvá těla v posledních týdnech vyplavilo moře na pláže západně od Kapského Města. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ní je možnou příčinou podvýživa těchto zvířat, někteří spekulují o nákaze ptačí chřipkou.
reklama

 

"Podle expertů jsou v tomto období roku úmrtí v lachtaní populaci očekávána, nyní ale vidíme abnormálně vysoký počet mrtvých a nemocných lachtanů na pobřeží," citovala místní média Antona Bredella z odboru pro životní prostředí provincie Západní Kapsko. Podle něj už státní veterinární správa provádí testy mrtvých zvířat. Její zpráva se čeká tento týden.

Místní úřady uvedly, že jen minulý týden pohřbily téměř dvě stě lachtanů, jejichž těla vyplavilo moře na břeh. Další mrtvá těla podle fotografa agentury Reuters plavala v moři.

Podle odboru životního prostřední provincie Západní Kapsko je možnou příčinou úmrtí lachtanů jihoafrických podvýživa, mnohá z mrtvých zvířat byla malá. "Ale je to zatím jen teorie," řekl mluvčí odboru James-Brent Styan.

V oblasti se objevila v posledních týdnech i ptačí chřipka, která ale podle expertů zřejmě za hromadným úhynem lachtanů není, napsala agentura Reuters.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

TOPlist TOPlist