https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/klima-v-marianskych-laznich-by-se-mohlo-stat-prirodnim-lecivym-zdrojem-uz-letos
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Klima v Mariánských Lázních by se mohlo stát přírodním léčivým zdrojem už letos

8.3.2023 00:59 | MARIÁNSKÉ LÁZNĚ (ČTK)
Díky získání statusu klimatických lázní by mělo mít město oficiálně všechny léčivé přírodní zdroje, řekl starosta Martin Hurajčík (ANO).
Díky získání statusu klimatických lázní by mělo mít město oficiálně všechny léčivé přírodní zdroje, řekl starosta Martin Hurajčík (ANO).
Licence | Volné dílo (public domain)
Klimatické podmínky v Mariánských Lázních na Chebsku by se letos mohly zařadit mezi přírodní léčivé zdroje. Výsledky posledního měření kvality ovzduší by mělo město obdržet v dubnu. Díky získání statusu klimatických lázní by mělo mít oficiálně všechny léčivé přírodní zdroje, řekl starosta Martin Hurajčík (ANO).
 

"Nacházíme se v poslední fázi úsilí o získání statusu klimatických lázní. Pevně věříme, že ho získáme. Samozřejmě ale budou nutné nějaké další kroky, jako už máme třeba informaci, že bychom měli omezit vjezd aut do nejužšího lázeňského centra," řekl Hurajčík. Vjezd aut do lázeňského centra nechce radnice zcela zakázat. V úvahu připadá více variant, jako například omezený vjezd do vybraných ulic nebo dočasné parkování.

O získání statusu klimatických lázní začaly Mariánské Lázně usilovat v květnu 2021. Ovzduší měřil Český hydrometeorologický ústav ve městě již čtyřikrát. Předchozí měření ukázala kvalitní ovzduší pod limitními hodnotami danými legislativou ČR. Poslední výsledky dvouletého procesu by mělo město dostat v dubnu. Rozhodnout by se tak mělo už v první polovině letošního roku.

Mariánské Lázně by se tak staly sedmým lázeňským místem s tímto označením v České republice a po Lázních Kynžvart druhým v Karlovarském kraji. Očekávají, že se jim díky tomu podaří přilákat více hostů z České republiky i ze zahraničí. Lázně už mohou nabídnout další léčivé přírodní zdroje, jako je minerální voda, minerální oxid uhličitý a rašelina.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist