https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kvuli-vyberu-reditelky-ustecke-zoo-vznikla-petice-signatari-chteji-fejka?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kvůli výběru ředitelky ústecké zoo vznikla petice, signatáři chtějí Fejka

22.6.2021 01:55 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK)
Autor petice Jakub Štráchal míní, že většinovou podporu měl Fejk i ve veřejné debatě na internetu. Pod petici se podepsalo od 18. června 182 lidí.
Autor petice Jakub Štráchal míní, že většinovou podporu měl Fejk i ve veřejné debatě na internetu. Pod petici se podepsalo od 18. června 182 lidí.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Výběr zooložky Ilony Pšenkové do čela ústecké zoologické zahrady vyvolal nevoli u veřejnosti, která v petici požaduje, aby se vedení instituce ujal bývalý ředitel pražské zoo Petr Fejk. Pšenkovou vybrala městská rada, ve výběrovém řízení vyhrál Fejk. Signatáři s rozhodnutím rady nesouhlasí. Výběr ředitelky způsobil i rozpor v ústecké koalici, která by se měla tento týden sejít a domluvit se na jejím dalším fungování. Krajním řešením by mohlo být i vypovězení koaliční smlouvy.
reklama

 

Primátor Petr Nedvědický (ANO) minulý týden oznámil, že mentor ústecké zoo a člen výběrové komise David Nejedlo tvrdil, že někteří členové komise byli pro Fejka rozhodnuti už předem. Proto se rada podle primátora doporučením výběrové komise neřídila a vybrala Pšenkovou.

Autor petice Jakub Štráchal například uvedl, že "na základě prezentace obou kandidátů na zastupitelstvu lze předpokládat, že větší podporu v zastupitelstvu měl pan Fejk". Míní, že většinovou podporu měl Fejk i ve veřejné debatě na internetu. Pod petici se podepsalo od 18. června 182 lidí.

Pro Pšenkovou hlasovali tři radní z hnutí ANO a dva z ODS, proti byli tři radní z klubu PRO! Ústí a radní z hnutí PRO Zdraví a Sport. Hlasování tedy bylo těsné pět ku čtyřem. Dalším důvodem, proč pět radních podpořilo jmenování Pšenkové, bylo, že chce zachovat v zoologické zahradě ikonická zvířata, tedy například slony a orangutany. Náměstek primátora Martin Hausenblas (PRO! Ústí) řekl, že oba kandidáti se shodli na tom, že zoo nemá podmínky pro chov velkých a finančně náročných zvířat.

Ústecká zoologická zahrada přišla před více než rokem o plné členství v Evropské asociaci zoologických zahrad a akvárií (EAZA). EAZA tehdy v zoo kontrolovala pravidla a standardy asociace. Úplné vyloučení z EAZA by znamenalo konec účasti na některých chovných programech a ztrátu atraktivních zvířat, například orangutanů, slonů a dalších. Na nápravu nedostatků má ústecká zahrada několik měsíců.


reklama

BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

reklama

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

22.6.2021 08:14
Moc by mě zajímalo, zda by podobná petice vznikla, kdyby vyhrál pan Fejk.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

22.6.2021 20:49
Taková zajímavost:
https://echo24.cz/a/S6A7C/drama-v-zoo-vyhral-fejk-sefem-nejhorsi-zoologicke-v-zemi-bude-nekdo-jiny?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_req_id=hK42KTwyaja-202106221844&dop_id=12324491
Odpovědět
 
reklama
reklama

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist